Вівторок, 18 Червня, 2024

Абсолютно останнє покоління зв’язку: як довго можна ще переходити на інші частоти?

Сьогодні майже з кожного «чайника» звучить 5G, який для телекомів та виробників бачиться способом продовжити нарощення своїх доходів. Користувачів зваблюють переходити на 5G більшою швидкістю пересилання даних. Останнє вдалося завдяки використанню більшої робочої радіочастоти – міліметрових хвиль. Актуальні стандарти – 2G, 3G, 4G та інші – використовували сантиметрові хвилі. Можна припустити, що для 6G, 7G, 8G та інших індустрія піде шляхом використання ще коротших радіохвиль. Тож де фізична межа (стаття не строга, тому дещо жартівлива)?

6G

ЗМІ створили таку картину, начебто 5G уже є майже на всій планеті, хоча реально він присутній лише в деяких найбільших містах. Однак при цьому деякі країни вже заявили про роботу над 6G. Припускається, що він використовуватиме терагерцові хвилі з радіусом покриття базової станції до 20 метрів. 5G має радіус 150 метрів, 4G та 3G – 2 кілометри, 2G – 30 кілометрів.

Хоча з 6G доведеться розміщувати базові станції кожні 10 метрів, зате швидкість пересилання даних зросте в 1000 разів. Очікувати 6G можна у 2028 році, швидкості будуть на рівні 1 терабіт/секунду, робочі частоти – 3 терагерци.

8G

Сьоме покоління зв’язку буде поліпшенням попередніх стандартів, тому перейдемо до 8G. Для нього використають частоти в близькому ультрафіолетовому спектрі, і користувачам реально доведеться почитати про іонізуюче та неіонізуюче випромінювання. Ультрафіолетові промені дуже іонізуючі. Базові станції будуть змушені прицільно «стріляти» в телефони, уникаючи влучень у живих істот.

Очікувати на 8G можна у 2048 році, швидкість буде 17,2 петабіти/секунду, робоча частота – 3,65 петагерц.

10G

Контент в інтернеті та документи «потовстішають», і ось уже потрібно ще продуктивніше пересилати дані. Науковці та інженери розробляють 10G на основі жорсткого рентгенівського випромінювання. Шапочка з фольги стає звичним атрибутом для захисту.

Поява 10G можлива у 2068 році, швидкість – до 314 ексабіт/секунда, частота – 4,44 ексагерц.

11G

Наступний перехід відбудеться на гама-промені, які сьогодні спостерігаються при зіткненні високошвидкісних молекул та при ядерному синтезі, наприклад, при вибуху водневої бомби. Зате всю інформацію людської цивілізації можна буде завантажити всього за 3 секунди. За цей час навіть променеву хворобу не підхопити.

Поява 11G – у 2078 році, пересилання – 41,8 зеттабіт/секунду, частоти – 155 ексагерц.

15G

15G – це кінець. Якщо якийсь маркетолог буде продавати вам смартфон з підтримкою 16G – смійтеся йому в обличчя. Бо 15G працюватиме на найкоротших відомих у всесвіті хвилях. Ці хвилі спостерігаються у фотонах, що надходять з глибокого космосу. Кожен такий фотон матиме енергію, як постріл з повітряної рушниці. Що ж, нові телефони доведеться купувати частіше, адже вони будуть реально зношуватися під час зв’язку (як і руйнуватиметься ДНК живих істот).

Дата 15G – 2118 рік, швидкість – 1,31 квеккабіт/секунду (поза межами сучасної шкали СІ), частота – 230 йоттагерц (усього в 290 разів більше за мінімально можливий у всесвіті проміжок часу).

За матеріалами: IEEE

2 КОМЕНТАРІ

  1. Класс.
    Надеюсь, охотники за прибылью, и торгаши вовремя остановятся.

    • Как только торгаши останавливаются, на смену им приходят клоуны и все летит в задницу.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися