Субота, 2 Березня, 2024

Ваш трекер сну може привести вас до безсоння

У фітнес-браслетів та смартфонів є популярна функція стеження за сном, яка начебто має допомогти спати краще. Але статистика показує, що результати виявляються протилежними. Деякі користувачі таких трекерів сну погіршують свій сон та отримують безсоння.

Медичний директор Центру сну Північної Дакоти Сіма Хошла говорить, що додатки та пристрої для моніторингу сну можуть надавати неправильні дані своїм користувачам та в деяких випадках загострюють безсоння. Причина в тому, що трекери сну перетворюють нічний відпочинок на гру. Користувачі починають стежити за показниками, вважаючи, що вони правдиві. У них з’являється мета досягти ідеального сну – такий стан медики називають ортосомнією.

Лікарі кажуть, що трекери сну можуть бути корисними у виявленні шаблонів. Але пацієнти сприймають дані від цих девайсів чи додатків як істину і починають шукати медичної допомоги або намагаються самостійно коригувати свій сон.

Лікарям буває важко переконати користувачів у тому, що їхній трекер показує їм неправду і що це погіршує їхній сон. Наприклад, трекери часто розпізнають як сон просте лежання в ліжку. Іншим користувачам трекери показують недостатню кількість сну, навіть попри прийняте снодійне.

Фахівці радять поки що утримуватися від глибокого використання трекерів сну. Людям, у яких є проблеми зі сном, потрібно звернутися до медиків і використовувати сертифіковане медичне обладнання. Точність сучасних трекерів не перевищує 60%, тоді як професіонали визначають сон з точністю до 90%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися