П’ятниця, 19 Липня, 2024

Білл Гейтс не такий, як вам здається: імідж доброго та благочестивого гіка може бути лише фасадом

Один з найвідоміших мільярдерів та довгий час найбагатша людина планети Біл Гейтс у публічному просторі створив собі репутацію як доброзичливого гіка, що активно займається філантропією. Такий образ значно відрізняється від поведінки інших ексцентричних мільярдерів. Однак розлучення Гейтса з його дружиною похитнуло цей створений Гейтсом доброзичливий імідж. Вони ретельніше дослідили життя цього мільярдера і дійшли висновку, що добрий гік – це може бути лише фасад, за яким ховається темна сторона.

Гейтс роками будував свій публічний імідж доброго філантропа. Досить лише згадати його обіцянку The Giving Pledge віддати половину статків на доброчинність, а також інвестиції в охорону здоров’я, боротьба з проблемами клімату в рамках фонду Bill & Melinda Gates Foundation.

Однак журналісти The New York Times та The Wall Street Journal напередодні завершення розлучення 27-річного шлюбу Гейтса дізналися, що мільярдер насправді не зовсім такий, яким хотів здаватися.

Некомфортне робоче місце

Білл Гейтс міг розглядати свою роботу як місце для пошуку кохання. Власне, в 1987 році він саме так познайомився зі своєю майбутньою дружиною Меліндою Френч, яка прийшла працювати в Microsoft маркетинговим менеджером.

Вони познайомилися під час обіду на конференції і Гейтс використав зв’язки своєї матері в Duke University, щоб дізнатися інформацію про Френч.

Журналістам The Wall Street Journal стало відомо, що в 2019 році Microsoft найняла юридичну фірму для розслідування можливого роману Гейтса з працівницею Microsoft. Той роман відбувався в 2000 році – через шість років після одруження мільярдера з Меліндою.

Працівниця, у якої міг бути роман з Гейтсом, працювала інженером в компанії. Компанія підтвердила розслідування, а представник Гейтса визнав цей роман.

“Microsoft отримала скаргу у другій половині 2019 року, що Білл Гейтс ініціював інтимні стосунки з працівницею компанії в 2000 році, – прокоментували у Microsoft. – Комітет розглянув з допомогою юридичної фірми це питання та провів ретельне розслідування. Microsoft надавала розширену підтримку працівнику, який підняв цю проблему”.

Представник Гейтса в 2020 році, коли Гейтс пішов з ради директорів Microsoft, прокоментував, що це не пов’язано з тим романом.

“Був роман майже 20 років назад, який закінчився дружньо, – повідомив представник. – Білл Гейтс висловлював бажання приділяти більше часу філантропії ще кількома роками раніше”.

Однак, як стало відомо The New York Times, роман міг бути не єдиним – Гейтс намагався звабити кількох жінок, які працювали з ним. Пропозиції не були хижацькими, але створювали дивну атмосферу на робочому місці, розповіли робітники.

Один з таких випадків трапився в 2006 році – тоді Гейтс надіслав цікавій йому жінці листа із запрошенням на обід після презентації.

“Якщо це для вас некомфортно – уявіть, що цього не було”, – написав Гейтс за даними журналістів Times.

Незрозумілі гроші та зв’язки з Епштейном

За однією з версій, Мелінда Гейтс почала думати про розлучення в 2019 році після того, як Гейтс висловив бажання зустрітися з фінансистом Джеффрі Епштейном.

Гейтс вперше познайомився з Епштейном в 2011 році, коли Епштейн зізнався в тому, що залучав неповнолітніх до проституції. Двоє кілька разів проводили час в манхетенських апартаментах Епштейна.

Після смерті Епштейна (існує версія, що його самогубство інсценували для прикриття можновладців) Гейтс сказав, що зустрічі з ним були помилкою. В 2019 році Гейтс прокоментував Financial Times, що його “розважали ідеї Епштейна стосовно філантропії”.

Майкл Ларсон, фінансовий менеджер Гейтса, з яким вони знайомі понад 30 років, також опинився під прицілом Мелінди Френч. Ларсона звинуватили в сексуальних домаганнях до жінки, яка працювала в його магазині велосипедів. Питання начебто владнали в 2018 році, але Мелінда хоче окремого незалежного розслідування.

Ларсон керує фірмою Cascade Investment, яка керувала грошима пари мільярдерів.

Гейтс поки не коментував свої думки з приводу цього, але позицію висловила його представниця Бріджит Арнольд.

Підписуйтесь на наш Telegram.

“Дуже розраровує, що опубліковано стільки неправди стосовно причин та обставин розлучення Біла Гейтса, – сказала вона в інтерв’ю The Times. – Чутки та спекуляції про це стають абсурдними. Шкода, що люди, які мають мало відношення до ситуації, називаються джерелами інформації”.

За матеріалами: Business Insider.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися