Субота, 22 Червня, 2024

Біткойн: чому падає найбільша криптовалюта

Останні тижні були катастрофічними для ринку криптовалют, у тому числі для Bitcoin. Згідно з даними сайту CoinMarketCap, вартість ринку криптовалют вперше з січня 2021 року впала нижче 1 трильйона доларів, досягнувши 926 мільярдів доларів. За останні два місяці він втратив 1 трильйон доларів

60-річну жительку Польщі обдурили з біткоїнами на $25 тис.

Що відбувається?

Найбільша криптовалюта, біткойн, впала більш ніж на 10% за день, впавши до 18-місячного мінімуму в 23 750 доларів. Цього року він впав приблизно на 50%. Менша монета Ether впала на 15% до 1210 доларів.

Всі графіки червоні, і вони рухаються в одному напрямку – вниз.

Чому

Експерти кажуть, що це пов’язано з поточною глобальною ситуацією.

Наближається рецесія, зростає інфляція, зростають процентні ставки, а вартість життя різко дорожчає. Фондові ринки також коливаються, і американський S&P 500 зараз знаходиться на ведмежому ринку (на 20% менше від нещодавнього максимуму).

В результаті навіть великі інвестори менш вільні зі своїми грошима. І у багатьох звичайних інвесторів – не багатим власникам хедж-фондів чи корпорацій, а таким, як ми з вами, – менше свободи вкладати у що-небудь.

Для багатьох людей інвестиції в щось таке нестабільне і непередбачуване, як криптовалюта, в наш час виглядає занадто великим ризиком.

Ринок криптовалюти не регулюється та не захищений фінансовими органами, тому якщо ви використовуєте свої заощадження, щоб інвестувати в нього, і він втрачає цінність, або ви втрачаєте доступ до свого крипто-гаманця, ваші гроші зникли.

Чому зараз?

Минулого місяця впали дві маловідомі криптомонети. Але, тим не менш, вони були значні – і це підірвало довіру ринку в цілому. Як наслідок, люди все частіше вирішують продавати.

Чим більше людей продає, тим менше коштує біткойн, тому що саме так він працює – його вартість залежить виключно від попиту на нього. Це впливає на те, що більше людей продають, оскільки вони бачать, що вартість падає і цикл продовжується.

На відміну від інших більш традиційних активів, біткойн не має внутрішньої цінності, яка б підкріплювала його. Тут немає жодних основ, потоку доходів або основного бізнесу.

«Ціна лише та суто така, за якою люди готові купити її у вас, — каже каже редактор FT Markets Кеті Мартін. – Ось тоді людям стає страшно, тому що, якщо достатньо людей прямує до виходу, немає дна. Немає нічого, що завадить йому завтра торгуватися за 10 000 доларів, якщо достатньо людей здадуться або будуть змушені продати».

Чому саме зараз?

Отже, це і без того складний фон для Bitcoin, наклався на такі події:

– Binance, найбільша глобальна криптовалютна біржа (по суті, платформа для торгівлі криптовалютами), призупинила на кілька годин усі виведення біткойнів. У офіційному повідомленні сказано, що це сталося через “застрягу транзакцію”, хоча не всі в це повірили

– криптокредитор Celsius зробив те ж саме, але він посилався на «екстремальні ринкові умови», а не на технічні труднощі.

– біржа Coinbase щойно оголосила, що звільняє 18% своїх працівників, частково звинувачуючи в «криптозимі».

– Налякані інвестори почали продавати ще більше біткойнів

Перші дві події викликали паніку. Уявіть, якби ви раптом не змогли зняти готівку зі свого банку або почули, що інші люди не можуть. Ви б опинилися біля найближчого банкомату разом з усіма іншими в рекордно короткий термін, і це саме по собі створило б ще більше потрясінь і більше паніки.

Що може змінити ситуацію?

Щоб стабілізувати криптовалюту, людям, у яких все ще є біткойн, потрібно буде триматися за нього, а іншим доведеться почати його купувати знову. Щось схоже траплялося й раніше.

Прихильники криптовалют скажуть вам, що зараз чудовий час для покупки, тому що вони коштують дешево, а потім доведеться сидіти і дивитися на графіки курсу. Ось як це завжди працювало.

Переконливі історії тих, хто «швидко розбагатів», і гучні рекомендації знаменитостей дійсно привертають нові гроші. Метт Деймон зняв крипторекламу, яку показували на Суперкубку і яка рекламує криптовалюту під гаслом «Фортуна на користь відважних». Її переглянули 28 мільйонів разів у Twitter і YouTube.

Ілон Маск багато писав у Твіттері про свою любов до криптовалют, а його компанія з виробництва електромобілів Tesla минулого року інвестувала 1,5 мільярда доларів у біткойн.

Але інвестиційні консультанти закликають бути надзвичайно обережними.

«Чесно кажучи, це те місце, куди мають увійти лише сміливі», — сказав керуючий директор State Street Advisors Альтафф Кассам у програмі Wake Up To Money на BBC Radio 5 Live.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися