Вівторок, 28 Травня, 2024

Українець рятував свої заощадження у криптовалюті, але втратив все

Українець рятував усі свої заощадження від війни, сподіваючись зберегти їх у криптовалюті. Але він втратив все під час нещодавнього обвалу криптовалютного стейблкоїна. Із $10 500 заощаджень, які Юрій Попович зібрав за своє життя, чоловік тепер має менше ніж 500 доларів.

У березні Міжнародний валютний фонд забив тривогу, що ціни на продукти харчування та нафту в усьому світі зростають через війну. «Вищі ціни на такі товари, як продукти харчування та енергоносії, призведуть до подальшого зростання інфляції, у свою чергу, знижуючи вартість доходів і зважаючи на попит», – пише організація в блозі.

Ринок криптовалюти, видався хорошим способом врятувати гроші від інфляції. Як повідомляє The Guardian, Попович обрав одну з гарантовано стабільних криптовалют, які ще називають стейблкоїнами. Теоретично стейблкоіни забезпечені фіатною валютою та іншими активами, включаючи державні облігації або золото. Це має запобігти раптовим значним стрибкам курсу.

«Зберігати кошти у вигляді банкнот було неможливо і небезпечно», – сказав Попович.

Він вибрав стейблкойн під назвою Terra. Але terra не є типовим стейблкоіном, пов’язаним безпосередньо з твердим активом. Натомість це алгоритмічний стейблкойн, що означає, що він використовує алгоритми для прив’язки до фіатної валюти або активу.

На початку цього місяця алгоритм Terra втратив свою прив’язку до долара США, і вартість стейблкоіна різко впала.

На початку травня значні продажі Терри знизили її вартість. Це спонукало ще більше людей продати свої монети Terra, створивши сценарій, подібний до сценарію банківського краху. За кілька днів токен Terra впав до $0,00017.

Експерти все ще розмірковують, що стало причиною початкового падіння Terra, але деякі стверджують, що це була скоординована атака на токен.

Назвавши втрачену суму “колосальною”, Попович сказав, що перестав спати і схуд майже на 4,5 кілограми. «У мене часто болить голова та відчуваю занепокоєння, — сказав він The Guardian. – Моя дружина досі не знає про цю втрату. Я не знаю, як їй сказати».

Падіння Terra призвело до зниження вартості глобального ринку криптовалют на 500 мільярдів доларів

Попович входить до числа тисяч непрофесійних інвесторів, відомих як роздрібні інвестори, які останніми тижнями постраждали від криптовалют. Вільне падіння Terra посилило побоювання на ширшому ринку криптовалют

Падіння Terra спонукало принаймні одного користувача Reddit поділитися номерами телефонів гарячих ліній із запобігання самогубствам у всьому світі.

«Тут я хочу ще раз підкреслити, не вкладайте гроші, які вам потрібні, щоб вижити/прожити наступні тижні/місяці/навіть рік, – написав користувач. – Не інвестуйте в надії отримати більше наступного місяця. Це дуже нестабільний ринок, ніхто не знає, що станеться».

Не залишилися в стороні від падіння і мільярдери. Чанпен Чжао, багатий засновник найбільшої в світі біржі криптовалют Binance, пожартував минулого тижня, що він «знову бідний» після того, як вартість активів Binance в Luna, дочірньому токені, вартість якого прив’язана до Terra, впала приблизно до 2200 доларів з 1,6 мільярда доларів місяць тому.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися