Субота, 20 Квітня, 2024

Чи варто купувати автомобілі Tesla за криптовалюту Bitcoin

Найвідоміший виробник електромобілів Tesla оголосив, що дозволяє купувати свою продукцію за рахунок криптовалюти. Однак при цьому з’являється цікава проблема: якщо вартість Tesla в доларах сьогодні та завтра буде однаковою, то курс Bitcoin нестабільний. А з огляду на те, що за Bitcoin дають останнім часом усе більше доларів, постає питання: чи варто купувати Tesla за криптовалюту?

Tesla днями оголосила про велику інвестицію в криптовалюти. Компанія вклала у віртуальні гроші $1,5 млрд і оголосила, що прийматиме оплату від покупців у криптовалютах.

Таке оголошення так підштовхнуло курс Bitcoin, що якщо раніше вартість базової комплектації Tesla Model 3 майже дорівнювала одному Bitcoin, то після цього можна було купити майже два автомобілі.

З того часу курс Bitcoin встиг знизитися та зрости, але загальне питання залишилося: чи варто купувати товари за криптовалюту? Ця проблема існує майже стільки, скільки і самі криптовалюти. Досить згадати, як на початку існування Bitcoin за нього купляли піцу, а тепер цей же обсяг криптовалюти оцінюється в мільйони доларів.

Сьогодні найдоступніша Model 3 має ціну $37 990, і вона не зміниться завтра.

Однак Bitcoin не отримав сприйняття замінника грошей, а став таким собі способом накопичення та заробітку. Банки, фонди, компанії та звичайні користувачі активно інвестують у криптовалюту, сподіваючись, що завтра вона коштуватиме дорожче.

У Tesla переслідують таку ж ціль, описуючи купівлю криптовалюти як спосіб диверсифікувати та максимізувати прибутки за рахунок готівки, яка не повинна утримувати операційну ліквідність. Тобто Tesla бачить Bitcoin не як гроші для щоденного розрахунку за товари та послуги, а як засіб довгострокового накопичення багатства.

«Цинічний погляд у тому, що вони вірять, ніби можуть заробити на цьому, – каже автоаналітик Gartner Майкл Рамсі. – Я спочатку лише хмикнув. Це ідеальний варіант».

Ідеальним варіантом взаємодію Tesla та Bitcoin аналітик називає тому, що ця компанія відома своїми ризикованими діями. Також є велика база фанатів, яка допомагає директору Tesla Ілону Маску залишатися однією з найвпливовіших персон у світі. Наприклад, коли Маск додав хештег #Bitcoin у свою біографію у Twitter, криптовалюта за годину зросла на 20%. Мільярдер також згадував криптовалюту Dogecoin, і вона теж почала зростати. Хоча раніше її не сприймали серйозно, а своє життя вона почала як жарт.

Ремсі вважає, що масової купівлі машин Tesla за Bitcoin не варто очікувати. Однак для самої Tesla це все одно непоганий маркетинговий крок, який знайде свою аудиторію.

Раніше держави та компанії пробували приймати платежі в Bitcoin. Наприклад, у США хотіли приймати податки в цій криптовалюті. А Dell хотіла продавати комп’ютери за криптовалюту. Платіжна система PayPal планує дозволити оплату в криптовалюті. Утім, Tesla більш відома широкому загалу і має шанси зробити оплату криптовалютою звичною справою для багатьох.

«Це другий шанс», – каже професор фінансів Університету Вілланова Джон Седунов. На його думку, якщо люди дійсно почнуть оплачувати криптовалютою щоденні купівлі, доведеться багато чого змінити, з мисленням включно. Наприклад, для дрібних купівель використовуватиметься не Bitcoin, а сатоші – одна стомільйонна його частка. Але для цього курс криптовалюти спершу повинен стабілізуватися із часом, а кількість компаній, що приймають оплату в ній, – зрости.

За матеріалами: Wired

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися