Вівторок, 23 Квітня, 2024

Чому люди продовжують купувати iPhone?

Магазини пропонують десятки смартфонів, які можуть усе та навіть більше, ніж iPhone. Вони також коштують на кілька тисяч гривень дешевше за мобільник Apple. Але чому ж люди продовжують купувати дорожчий iPhone?

iPhone залишається найбільш продаваним продуктом Apple зі значним відривом. Схожий за можливостями iPad навіть близько не наближається до його цифр. Щороку ЗМІ розповідають, як люди поспішають купити новий iPhone, хоча статистика показує, що переважно люди використовують стару версію iPhone.

Проста, але дивовижна маркетингова стратегія Apple: коли ви купуєте iPhone, ви купуєте не просто телефон. Ви купуєте статус. Хоча традиційно покупці спробують якось раціоналізувати своє бажання: Android та Windows є і хочеться чогось іншого, він є у друзів тощо.

Люди можуть робити всілякі логічні пояснення, щоб підтримати свої рішення. Але більшість купують iPhone для соціального статусу. Навіть сьогодні, коли логотип з яблуком вже не викликає такого захоплення, як десять років тому, оточення все одно звертає увагу на продукцію Apple. Навіть якщо в нього самого більш функціональні чи дешевші гаджети.

Із тим, що iPhone – це статус, погоджуються навіть прихильники Android. У проведеному виданням ComputerWorld опитуванні вони швидко перевищили максимальний ліміт коментарів. Окрім статусу, за їхньою версією, iPhone вибирають з таких причин (але з моменту опитування пройшло кілька років, і ситуація могла змінитися):

  • iPhone – це телефон для нерозумних користувачів. Ним начебто легко користуватися новачкам;
  • iPhone вибирають неграмотні. Покупці телефонів Apple не знають про широкі можливості Android та обмеження iOS;
  • iPhone нокаутує жертв маркетингом. Покупці є «вівцями з промитими мізками». Apple успішно переконує, що її продукт кращий;
  • iPhone є найпопулярнішим телефоном та впізнаваним брендом. Користувачі частіше вибирають знайоме;
  • iPhone асоціюється з відомими людьми. Про Стіва Джобса чув майже кожен, а хто згадає засновників Google та розробників Android?

Деякі кажуть, що Apple втрачає позицію короля всіх маркетингових стратегій – продаж соціального статусу. Останні кілька років компанію критикують за відсутність інновацій. Але їхній маркетинг був послідовним, тому, попри відсутність інновацій, поки iPhone продовжує продавати соціальний статус, вони завжди будуть приносити прибуток.

За матеріалами: Medium

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися