Субота, 9 Грудня, 2023

Де в Києві можна зарядити електромобіль

У Європі та США зарядні станції для машин з електромоторами і гібридних авто давно перестали бути дивиною. Ми вирішили з’ясувати, як йдуть з цим справи в столиці України.

У розвитку електрозаправних станцій зацікавлені, перш за все, автоконцерни, що випускають такі машини. У Штатах це Tesla Motors, у ЄС активно сприяють поширенню громадських підзарядок Nissan й інші виробники. В Україні ж ситуація гірша. Вітчизняні автолюбителі свої електрокари заряджають в основному в гаражах, а іноді і таким винахідливим способом:

А от у дорозі підзарядитися складно. У Києві ми знайшли всього дві заправки, де це можна зробити.

Ці станції нічого особливого собою не являють – звичайні АЗС з невеликим магазинчиком, яких сотні по всьому місту. Єдина відмінність – точки підзарядки, якими можна користуватися безкоштовно.

Де знаходяться

Перша заправка належить мережі «ОККО» і розташована на Оболоні, біля Московського моста. Її точна адреса – Героїв Сталінграда, 1а, знаходиться вона всередині дорожньої розв’язки:

Компанія обладнала заправку точкою зарядки електрокарів у 2012 році, що називається, «на перспективу». Як заявив тоді представник прес-служби «ОККО», в Україні спостерігається замкнуте коло: немає інфраструктури, тому що немає електромобілів, і немає електромобілів, тому що немає інфраструктури. «Ми це коло спробуємо розірвати», – додав він наприкінці.

Сама зарядка – це невеликий стовпчик, оснащений пристроєм Ensto EVT 050. Заряджається від нього електромобіль 6-8 годин, а експрес-циклу (коли батарея за 30 хвилин поповнюється на 80%) не передбачено. Виходить, що машину або потрібно залишати на ніч, або ставити вдень і їхати у своїх справах на громадському транспорті, а ввечері забирати. Одночасно живитися від неї можуть два авто.

Під час нашого візиту зарядний стовпчик пустував. Працівники заправки розповіли, що відвідувачі користуються ним регулярно, є і постійні клієнти. А от зняти зарядку на камеру співробітники «ОККО» не дозволили – для цього в компанії потрібно отримувати стільки дозволів, скільки при фотозйомці аеропортів, метро, АЕС та інших стратегічних об’єктів.

Тому нам довелося скористатися зумом фотоапарата, знімаючи за межами АЗС

Друга точка знаходиться на іншому кінці Києва, між мостом Патона і Дарницьким мостом. Належить вона мережі WOG, а її адреса – Наддніпрянське шосе, 8 (їхати потрібно в бік центру). Відмінний орієнтир для пошуку – куполи Видубицького монастиря. Заправка знаходиться рівно навпроти:

Компанія обладнала її зарядкою для електромобілів не так давно – всього півроку тому. WOG заявляла про свої плани поставити такі станції на всіх своїх заправках.

На цій станції вона використовує устаткування Schneider Electric, і хоч виробник заявив про підтримку стандартних типів вилок електромобілів, на просторах інтернету ми знайшли кілька історій про те, що вони не підійшли до пристрою. Тут є функція експрес-зарядки протягом 30-40 хвилин до 80%, а повний цикл становить стандартні 6-8 годин.

Скільки автовласників і як часто тут заправляють свої електромобілі, працівники цієї АЗС нам розповісти не захотіли, пославшись на комерційну таємницю і необхідність узгоджувати інформацію з центральним офісом WOG. Можливо, враховуючи, що зарядка безплатна, всюдисущі конкуренти напевно захочуть скористатися цими даними і нанести мережі багатомільйонні збитки. А от зовнішній вигляд пристрою, мабуть, не така страшна таємниця, тому сфотографувати зарядку нам дозволили. Виглядає вона так:

Для кожного користувача передбачена інструкція:

Місце зарядки позначено спеціальним знаком і козирком, щоб клієнти не мокли під час дощу:

Так виглядає роз’єм, на який скаржилися деякі користувачі:

Післямова

У Києві місця для підзарядки електромобіля знайти можна, просто їх поки дуже мало, як і електромобілів (або гібридів) на наших дорогах. Але ж попит народжує пропозицію, і коли електрокари стануть явищем більш-менш масовим, повинні поширитися і точки зарядки для них. Принаймні дві згадані мережі АЗС декларують таке бажання.

(Переклад репортажу від 20 травня 2014)

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися