Додатки, які платять за схуднення: чому це фейк

Головна пастка – користувачеві не говорять, що він змагається сам проти себе.

Коли мова заходить про струнке тіло та гаджети, зазвичай на думку спадають такі додатки, як MyFitnessPal, Fitbit, Lose It! та інші. Однак у магазинах програм з’явився новий тренд – програми, які обіцяють платити за ваше схуднення. Вони чіпляють на гачок великими сумами – близько $10 000. Але, як завжди, обіграти того, хто встановлює правила, неможливо, і ось чому це фейк.

Серед подібних програм, які обіцяють гроші за скинуті кілограми, можна назвати DietBet та HealthyWage. Вони пропонують привабливі умови, але деталі сховані за дрібним шрифтом. Головна пастка – користувачеві не говорять, що він змагається сам проти себе.

Умова таких утиліт проста: після реєстрації потрібно внести депозит (HealthyWage вимагає $100). Після цього необхідно втрачати певну вагу за вказаний час, щоб повернути свої гроші. Якщо кілограми зникають швидше – можна отримати додатковий бонус. А щоб не було спокуси здатися – гроші не повертають за жодних умов.

Наприклад, для людини зростом 173 см та вагою 91 кг ставка $1000, якщо вдасться скинути 30 кг за 10 місяців ($100 на місяць). Однак можна поставити і більше грошей – так можна заробити до $2205.

До схуднення можна запросити друзів, родичів та знайомих. У таких групових змаганнях дають приз у $10 000 або більше. Він ділиться порівну між переможцями.

Однак дослідження показують, що коли в людини немає реальної мотивації, її ніяк не змусиш. Наприклад, дієти не працюють у 95% випадків. Більш того, ті, хто пробував дієтами зменшити вагу, згодом набирали ще більше кілограмів.

Проблема схуднення сучасної людини полягає в збільшенні фінансової нерівності. Люди змушені витрачати все більшу частку своєї зарплатні на підтримання життя. Калорійна їжа є дешевою, і тому її купують.

Але навіть якщо вдасться подолати себе і вчасно схуднути, повернути свої гроші або заробити щось зверху не вдасться, бо податки. При ставці у $5000, за даними сайту HealthyWage, на податки в США піде $1099. Але й залишок у $3901 не буде фінальним – у різних штатах та країнах є місцеві податки, про які багато хто не знає чи не пам’ятає. Від цієї суми також потрібно відняти плату на адміністративні видатки – у HealthyWage вона може сягати 25%.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Одна користувачка цих програм поділилася своєю реальною історією на Facebook. Вона приєдналася до конкурсу Thinner Thinner Winner Winner, в якому поставила $100, що втратить 6% своєї ваги за 12 тижнів. За перемогу обіцяли частку із загального призового фонду $30 600. У конкурсі брало участь 405 людини, і 223 закінчили його. Тобто середня виплата склала $136 на людину. Це приблизно $11 на тиждень.

За матеріалами: The Outline

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я