У світі зникає готівка. Банкіри не знають, куди йдуть гроші

Австралійський центральний банк каже, що найбільша схованка для купюр у всьому світі – у сейфах, під матрацами, за картинами

Хоча суспільство рухається в бік безготівкових розрахунків, популярність паперових грошей зростає. Банкіри не знають, чому так відбувається.

За оцінками, у світі циркулює приблизно 1,7 трильйона доларів США. Із них $12,4 млрд у купюрах по $1 та $1,3 трлн – у купюрах $100. У 2013 році загальна кількість паперової доларової грошової маси становила $1,2 трлн.

Опублікована у 2017 році економістом Федерального резерву США Рутом Джадсоном стаття розповідала, що 60% усього американського долара та приблизно 75% всіх банкнот $100 залишили межі країни. Це приблизно $900 млрд.

Керівник центрального банку Австралії Філіп Лоув каже, що розмір економіки країни найбільший за останні 50 років. За його оцінками, на кожного австралійця припадає $2000 у друкованих купюрах.

У Бундесбанку оцінюють, що німці заховали 150 мрлд євро.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Банкіри полюють за готівкою не лише з цікавості. Їм необхідно знати, скільки грошей друкувати, щоб тримати курс стабільним. Забагато купюр призведе до інфляції, замало – буде дефляція.

Куди дівається готівка?

Виявляється, значні порції грошей буквально закопують. В Австралії будівельники в буквальному сенсі відкопали $140 000. Поліція не знає, хто власник.

У Німеччині чоловік розмістив понад 500 000 євро в несправному водонагрівачеві. Коли пристрій відремонтували, його запустили, і сума згоріла. Чоловік подав до суду на друга, який відремонтував йому бойлер, але програв цю справу.

Австралійський центральний банк каже, що найбільша схованка для купюр у всьому світі – у сейфах, під матрацами, за картинами.

За матеріалами: Wall Street Journal

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я