П’ятниця, 14 Червня, 2024

Китай заборонив криптовалюти і ціни на відеокарти впали на 50%

Експерти німецького ресурсу ComputerBase повідомляють про початок відновлення нормальних поставок відеокарт і завершення їхнього дефіциту. За їхніми даними, ціни на моделі від AMD та NVIDIA в європейських магазинах вже впали на 50%. Значно поліпшилася доступність графічних прискорювачів. Такі суттєві зміни на ринку експерти пояснюють забороною в Китаї видобувати криптовалюти та обмінювати їх на фіатні гроші.

Найбільший ефект помітний в сегменті бюджетних відеокарт, таких як Nvidia GeForce RTX 3060 та AMD Radeon RX 6700 XT. Саме їхня ціна знизилася на 50% порівняно із ціною минулого місяця. Флагманські відеоприскорювачі, такі як RTX 3080 та RX 6800 XT демонструють скромніші, хоча також суттєві зниження цінників. Їхня вартість впала на 10-15%.

Початок регулювання в Китаї видобування криптовалют призвело до значного падіння курсу найпопулярніших криптовалют Ethereum та Bitcoin. Така ситуація не лише призвела до зниження попиту на нові відеокарти з боку майнерів, але також змусила їх почати продавати наявні в них. За деякою інформацією, в першому кварталі поточного року майнери купили 700 000 відеокарт.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися