Екскурсія Києвом у віртуальній реальності. Огляд VR-шолома Lenovo Explorer

За свої гроші Lenovo Explorer – це гарний вибір для занурення у Virtual Reality

Ринок пристроїв і додатків для віртуальної реальності ще тільки формується. Про стандартизацію поки мова не йде, кожен виробник пропонує власне бачення та фішки. У цьому огляді ми поговоримо про VR-шолом Lenovo Explorer і додаток Lenovo «Київ: з ранку до світанку».

Що таке Lenovo Explorer

Це комплект для прогулянок у віртуальній реальності, який складається із шолома і двох джойстиків (контролерів).

Шолом регулюється під розмір голови, також є можливість піднімати його, не знімаючи, щоб озирнутися в приміщенні. До шолома можна підключати зовнішні навушники для повного занурення в атмосферу.

Щоб запустити Lenovo Explorer, потрібно підключити все це добро до ПК під управлінням Windows 10 (зі встановленим Fall Creators Update). Підключення не викликає проблем, потрібно просто запустити на ПК «Портал змішаної реальності» і дотримуватись інструкції.

Один із великих плюсів шолома Lenovo Explorer – можливість використовувати його разом з окулярами. Для нас, очкариків, це суттєва перевага.

Як виглядає віртуальна реальність

Коли надягаєш окуляри, то картинка навколишнього світу замінюється на віртуальну. Цікаве відчуття: куди б не повернув голову – усюди інший світ. Рекламний ролик Lenovo трохи передає цей ефект:

Для переміщення цим світом використовуються контролери, які входять до комплекту Lenovo Explorer. Джойстики та кілька клавіш дають можливість маніпулювати предметами, переміщуватись у просторі та іншими способами взаємодіяти з віртуальним середовищем.

«Київ: з ранку до світанку»

Це віртуальна екскурсія шістьма локаціями Києва – UNIT.City, Театр на Подолі, Арт-завод Платформа, Велотрек, Будинок звукозапису, Бібліотека Вернадського – з невеликими квестами. Наприклад, можна подиригувати оркестром, а в Національній бібліотеці взяти участь у вікторині. До речі, озвучку VR-додатка робили київські екскурсоводи Арсеній Фінберг (засновник «Интересный Киев») і автор пішохідних екскурсій історичним Києвом Олена Орос.

Загалом усі локації можна пройти приблизно за півгодини. Ідея дуже хороша, наприклад, я б із задоволенням взяв участь у подібних екскурсіях іншими містами України та світу.

Враження від роботи з Lenovo Explorer

За моїми суб’єктивними відчуттями, пристроям віртуальної реальності ще є куди рости. Велика частина картинки передається трохи розмитою. Через це очі втомлюються хвилин за 30.

Але в іншому досвід дуже цікавий. Дивитися фільми, а особливо грати в ігри у VR-шоломі дуже здорово. У Steam і Windows Store є велика кількість ігор під VR.

За свої гроші Lenovo Explorer – це гарний вибір для занурення у Virtual Reality.

Орієнтовна ціна Lenovo Explorer – 12 тис. грн.