П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Власники електромобілів Tesla не хочуть бути піддослідними кроликами

Багато компаній нині заощаджують гроші завдяки тому, що примусово роблять зі своїх споживачів тестувальників продукції. Деякі власники електромобілів Tesla вважають, що компанія тестує на них свій автопілот. І вони не хочуть бути піддослідними кроликами.

 Tesla отримала позов

Кілька американських власників седанів Tesla Model S і кросоверів Model X – Дін Шейх, Джон Келнер і Том Мілон – подали груповий позов проти виробника цих електромобілів, вимагаючи припинити вважати їх піддослідними кроликами для фірмового автопілота. Ці троє виступають від імені власників 47 тисяч електромобілів, які компанія продала з жовтня минулого року по березень нинішнього. Майже половина із цих машин має вбудований автопілот другого покоління, який Tesla презентувала минулої осені.

За свій «просунутий» автопілот Tesla просить шість тисяч доларів. За ці гроші машину обладнають вісьмома камерами з дальністю огляду від 50 до 250 метрів, радаром з радіусом дії до 160 метрів, а також 12 ультразвуковими сенсорами, які працюють у радіусі восьми метрів.

Подібне обладнання дозволяє автомобілю пересуватися в автономному режимі, повертати на перехрестях, і розв’язках, змінювати смугу руху, паркуватися і виїжджати з гаража. Принаймні, так стверджує реклама, але судовий обвинувач намагається довести, що насправді водії є випробувачами «сирого» програмного забезпечення автопілота. Це робить електромобілі Tesla небезпечними. Позивачі стверджують, що їхні електрокари відхиляються від смуги руху, гальмують без причини або не сповільнюються при наближенні до інших автомобілів. Частина заявлених функцій або недоступна, або небезпечна, що суперечить рекламі.

У самій компанії стверджують, що позов є «лицемірним» і являє собою незграбну спробу отримати грошей від виробника. За словами корпоративних юристів, Tesla завжди була вкрай обережна у формулюваннях і ніколи не публікувала вичерпний список можливостей автопілота. А заявлені в судовому позові недоступні функції стали доступними у нещодавньому оновленні прошивки Tesla. У компанії також порадили позивачам зазирнути на сайт виробника, де вказано, що автопілот слід сприймати лише як помічника водія. На корпоративному сайті також є пункт про те, що система автопілота перебуває в процесі вдосконалення і поступово модернізується.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися