Неділя, 19 Травня, 2024

Facebook здатна знайти вашого друга по пилу на об’єктиві камери смартфона

Майже кожен юзер Facebook стикався з тим, що соцмережа дивним чином вгадує його реальних друзів та знайомих, хоча у віртуальному просторі спілкування з ними може бути мінімальним. Представники Facebook давно кажуть, що не відстежують пересування людей для надання таких пропозицій. Однак компанія розробляє купу технологій стеження за юзерами, які дозволяють стверджувати, що дві людини знайомі в реальному житті.

В 2014 році Facebook подала заявку на патент для техніки, яка дозволяє без даних GPS дізнатися, що два смартфона були поруч. Ідею розробив інженер Facebook Бен Чен.

З його технологією стверджувати, що два мобільники були поруч можна, порівнявши дані їхніх гіроскопів та акселерометрів за один і той же час. Така інформація дозволяє встановити, що дві людини стояли одна до одної обличчям або йшли разом.

Іншим джерелом для пропонування людей, яких ви можете знати, є пил на камері, подряпини об’єктиву та інші характерні позначки. Якщо два юзера Facebook завантажують фотографії явно з однієї серії, наприклад, файли називаються IMG_4605739.jpg та IMG_4605742, а також на цих знімках однакові характерні дефекти – кадри зроблені однією камерою.

Саме так Facebook може запропонувати вам в друзі людину, з якою ви можете бути знайомі лише в офлайні. Однак у Facebook кажуть, що поки не використовують цю технологію на практиці. А більшість неймовірних пропозицій друзів – результат сканування адресних книг в телефонах юзерів.

До речі, один із патентів розповідає про техніку як соцмережа може визначити членів вашої родини та запропонувати їх вам у віртуальні друзі. Основою для цього є зовнішні джерела та сторонні бази даних.

До того ж, значна частина запатентованих ідей так і залишається на папері. При цьому досить часто патент описує загальну пропозицію, залишаючи поза увагою деталі реалізації, які може бути складно втілити на практиці.

З моменту появи у 2004 році Facebook отримала тисячі патентів на технології – це звична практика для отримання переваг над конкурентами. Перший патент щодо функції «Люди, яких ви можете знати» компанія подала через два роки після її запуску – в 2010 році. З 2010 по 2016 компанія отримала близько десятка патентів по ній. Залишається питанням, які із цих патентів будуть використовуватися, а які – залишаться ідеями.

Самі працівники та наймані субпідрядники неодноразово пояснювали, що функція «Люди, яких ви можете знати» є дуже важливою для Facebook. Люди з більшою кількістю друзів частіше користуються соцмережею та переглядають більше реклами.

Навіть в першому патенті 2010 року йдеться про важливість цієї функції для соцмережі. «Соціальні мережі цінять зв’язки користувачів тому, що краще зв’язані юзери схильні до підвищеного використання соціальних систем, це збільшує залученість та надає кращий користувацький досвід», – йдеться в документі.

Без цієї функції Facebook, чия капіталізація близька до $500 млрд, зароблятиме менше грошей. Це може бути однією з причин, чому відмовитися від цієї функції неможливо навіть попри ризики, які вона несе.

«Для людей з невеликою кількістю друзів на Facebook (це зазвичай нові юзери) пропозиції надають їм більше залученості і ми продовжимо робити ці пропозиції максимально релевантними, – коментують у Facebook. – Стосовно роботи функції «Люди, яких ви можете знати», ми робимо пріоритет на пропозиціях, заснованих на взаємних друзях, тому що спільні друзі є гарним сигналом, що ви можете хотіти з кимось товаришувати на Facebook».

Хоча Facebook часто патентує технології і каже, що не використовує їх, одну технологію вона точно залучила на практиці. З 2012 року соцмережа будує тіньові профілі своїх юзерів і подала низку патентів стосовно цього. Facebook збирає всю контактну інформацію, яку вона може знайти про користувача, а потім використовує її для пошуку знайомих. Ці відомості недоступні для перегляду чи видаленню звичайним юзерам.

Facebook продовжує зростати, захоплюючи нову аудиторію. Не можна сказати, коли вона перестане бути скромною і відкрито почне застосовувати винайдені її працівниками технології аналізу зв’язків людей. Однак у неї вже є інструменти для такого втручання у приватність.

За матеріалами: Gizmodo

1 коментар

  1. Эмм, какая телефонная книга, бред. Записал ребенка в регистратуре частной клиники, жена сводила к педиатру. Через час в рекомендациях у нее врач появилась. Ни ее контактов ни другой информации не было. Случайное совпадение, человек с другого конца миллионного города появился в реках.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися