Субота, 2 Березня, 2024

Історія найвідомішої фотографії Ейнштейна і те, як її майже втратили

Ейнштейн був дуже веселим, і ви напевне бачили докази цьому у вигляді обрізаної версії його культового портрета. Але ви можете не знати передісторії цієї фотографії. Редактори вагалися оприлюднити його, бо боялися, що цей вираз применшує значущість науковця.

Фотографія була зроблена Артуром Сассе 14 березня 1951 року, на 72-й день народження Ейнштейна. На необрізаному фото ми бачимо Ейнштейна, який сидить у машині між своєю дружиною Ельзою та доктором Френком Айделоттом, головою Інституту перспективних досліджень.

Історія свідчить, що коли вони йшли зі святкування його дня народження додому в Принстоні, Нью-Джерсі, Ейнштейна неодноразово просили усміхнутися на камери.

Коли Сассе попросив останнє фото, Ейнштейн зухвало зробив смішне обличчя. Ейнштейну так сподобалося отримане зображення, що він негайно замовив кілька копій, щоб підписати та розіслати друзям як жарт.

Пізніше він використовував це фото для виготовлення вітальних листівок. Ейнштейн рідко дозволяв іншим ставати на шляху його розваг.

Він швидко жартував, рідко носив шкарпетки (він вважав, що туфель цілком достатньо), відпускав вуса і волосся, давав інтерв’ю на своєму подвір’ї в пухнастих рожевих капцях.

Його прихильність до веселощів була глибокою, і все ж, коли Сассе надіслав свою фотографію до редакції для публікації, вони обговорили, чи доцільно було б взагалі оприлюднювати її, враховуючи видатну фігуру Ейнштейна.

Знімок побачив світ лише тому, що Сассе розповів, як великий учений любив це зображення.

Згідно з біографією Уолтера Айзексона « Ейнштейн: його життя і всесвіт», рисами особистості, які найбільше сприяли величі Ейнштейна, були цікавість і нонконформізм.

Наукові дослідження показують, що гумор і інтелект пов’язані. Люди, які виявляють схильність до розваг, також, здається, мають чудові когнітивні здібності.

Ейнштейн був чудовим доказом цього. Легенда свідчить, що Ейнштейн сказав, що його ще одна чудова ідея (після теорії відносності) полягала в тому, щоб додати яйце під час приготування супу, щоб ви могли зварити яйце, не забруднивши зайву каструлю.

За матеріалами: Business Insider

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися