Кияни зможуть купувати в кіосках через інтернет

Власники київських кіосків, невеличких магазинів та підприємств тепер мають змогу торгувати не тільки на своїх точках, а і в інтернеті. Сприяє цьому ресурс «Укроп», який допомагає не тільки вести бізнес, а й протидіяти корупції столичних чиновників. У базі ресурсу вже є більше 10 тис. точок (що важливо, тільки легальних). А користь з нього матимуть не лише підприємці, а й покупці.

Для продавців

Як пояснюють розробники ресурсу, перш за все він створений для добросовісних підприємців. Присутність на порталі має гарантувати, що міська влада не почне демонтаж кіоску в разі наявності всіх необхідних документів – вони завантажуються на сайт і (якщо власник дав дозвіл на їхній перегляд) доступні органам благоустрою. Це має захистити торговців від тиску на них та вимагання хабарів.

Для цього при реєстрації на сайті треба вибрати пункт «зареєструватись як підприємець». Ця процедура нескладна і нічим не відрізняється від звичайної реєстрації на будь-якому сайті – треба заповнити необхідні поля (логін, пароль, поштова адреса та інше), а потім підтвердити її, перейшовши за посиланням з листа, що надійшов у поштову скриньку. А для того, щоб адміністрація переконалася, що зареєструвався дійсно підприємець, необхідно ще завантажити висипку з Єдиного державного реєстру. Після цього стануть доступні багато зручних функцій.

Це не тільки можливість завантажувати дозвільні документи, а й безоплатні системи ведення складу, бухгалтерії, податкової звітності та інші специфічні речі. Адміністрація каже, що відповідні договори на подання звітів у податкову інспекцію вже укладені, а інструментарій доступний як з комп’ютерів, так і з планшетів та смартфонів на платформі Android.

Сервіс також стимулює інтернет-торгівлю – там можна отримати безплатний інтернет-магазин і продавати товари онлайн. Звісно, за функціональністю він буде на рівні початкових конструкторів, але умовному господареві кіоску для початку вистачить і цього.

Для покупців

Для звичайних людей сервіс «Укроп» також має корисні функції. По-перше, це каталог, у якому, як ми вже казали, налічується більше 10 тис. торгових точок. Їх можна знайти в однойменному розділі, де вони показуються на мапі Києва. Там можна вибирати тип об’єкта (МАФ, магазин, ринок) та район столиці. Кожна позначка інтерактивна – клацнувши на ній, побачите її адресу та (за наявності) фотографію.

На сайті також є зручний каталог товарів. Він постійно знаходиться в лівій частині і розбитий на 10 категорій, що мають багато підкатегорій. Пошук відбувається за типом товару, ключовими словами, а також ціною.

Видно, що сайт тільки починає працювати, бо майже всі категорії поки що порожні.

Коли ж система запрацює, за добросовісністю продавців слідкуватиме адміністрація ресурсу, а покупці зможуть замовляти товари та отримувати їх «Новою поштою» або безпосередньо в місці продажу. Це може бути навіть звичайний кіоск, якщо його власник викладе свої товари на продаж в інтернет. А вигода покупцеві буде така, що він зможе придбати необхідні речі біля будинку та, можливо, дешевше, ніж у магазині.

Резюме

Сервіс «Укроп» зможе стати в пригоді як малим підприємцям, так і їхнім клієнтам. Перші фактично безплатно отримують новий канал збуту, а покупці – ще один зручний інструмент. Тож залишається чекати, коли сайт запрацює на повну.