Неділя, 23 Червня, 2024

Солдатів живитиме сонце

Австралійські вчені змогли радикально підвищити автономність сучасного бійця завдяки тому, що його гаджети зможуть обходитися без розетки. Для цього вони створили персональні сонячні панелі, які він носитиме на собі, наче панцир, та заряджатиме від них електроніку.

Основою для новинки став гнучкий пластик SLIVER, який розробили в австралійському Національному центрі систем відновлюваної енергії. Він дозволив створити сонячні панелі товщиною з лист картону, які можна згинати, на відміну від звичайних сонячних батарей. Новинка також потужніша – вона забезпечує до 200 Вт на кілограм ваги.

Експерти вже провели польові випробування розробки впродовж 72 годин із симуляцією бойового завдання та зі звичайним для солдатів рівнем споживання енергії. Відгуки користувачів щодо новинки схвальні – у сонячний день вона давала достатньо електрики для підзаряджання батарей. А в похмуру погоду їхньої потужності вистачало на підтримання сталого рівня заряду акумуляторів солдатів.

Розробники кажуть, що вони зможуть перейти від лабораторних прототипів до масового випуску подібних панелей уже за два-три роки. За цей час вони мають провести додаткові тести та підготувати обладнання для серійного виробництва.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися