Субота, 9 Грудня, 2023

Люди люблять втрачати навушники AirPods: Apple заробляє понад півмільярда доларів щороку

Навушники Apple Airpods не мають дротів, що грає з їхніми користувачами злий жарт: один навушник з пари може легко загубитися. Але користувачі так люблять цей аксесуар, що відразу купують йому заміну. Аналітики підрахували, що юзери витрачають на це 5-7% від загальних продажів AirPods.

Берегти як найдорожче

Навушники AirPods коштують $159, що автоматично примушує ставитися до них обережно. В Apple навіть створили функцію для пошуку загубленого аксесуара через iPhone. Деяким користувачам доводиться навіть організовувати спецоперацію з врятування свого навушника. Анна Медісон віком 23 роки зробила вудку із зубної нитки та магнітного зарядного пристрою від електронної сигарети, щоб виудити AirPods зі зливної канави. «Я спостерігала, як він дивиться на мене, наче спокушає мене, – розповідає вона. – Заміна одного коштувала би $69».

Використане Медісон знаряддя для ловлі власного AirPods

У метро Нью-Йорка прибиранням загублених AirPods займається команда з 25 осіб. «Вони дрібні, їх складно знайти, – каже начальник обслуговування метрополітену Стівен Длугінскі. – Єдиний порятунок, що вони білі». Цього року кількість знайдених AirPods особливо велика – робітники кажуть, що причина у великій спеці та волозі, через яку руки користувачів пітні.

Засновник інвестиційної компанії Loup Ventures Джин Мунстер оцінює, що цього року Apple продасть 50 млн AirPods, що майже вдвічі більше від 28 млн минулого року. І одним із головних стимулів до зростання продажів є саме легкість втрати цього аксесуара. Сам Мунстер уже змінив 10 пар. «Я вже втратив зарядний чохол», – каже він.

Суха статистика

За даними організації Metropolitan Transit Authority (MTA), яка керує метрополітеном Нью-Йорка, за період з липня 2018 по липень 2019 року знайшли близько 5000 загублених речей. Із них 104 були Apple AirPods або їхні чохли.

Представники метрополітену кажуть, що реальна статистика втрат значно більша. Адже метрополітеном зафіксовано 672 випадки з навушниками та ще 147 випадків з гарнітурами. Це випадки, в яких робітники не ідентифікували об’єкти за торговою маркою з якихось причин.

«Назва AirPod у звітах MTA стала з’являтися значно частіше починаючи з березня, коли Apple випустила нову версію, – говорить спікер MTA Андрій Берман. – Мабуть, люди в тунелях метро стали більш ознайомленими з технологіями».

Apple це вигідно

Створений Apple продукт AirPods дуже подобається користувачам, і вони лояльні до нього. За підрахунками, юзери витратять на купівлю замін для одного загубленого навушника або чохла близько $700 млн.

«Якщо подивитися на кількість втрачених AirPod, це здається майже епідемією», – каже аналітик компанії Wedbush Ден Айвс, який сам володіє двома парами AirPods.

Він оцінює, що 62 млн проданих цього року Apple пар AirPods принесуть $10-12 млрд доходу. Розбіжність пов’язана з тим, що невідомо, яку версію куплять користувачі: найпростіша коштує $159, а поліпшена з бездротовою зарядкою – $199.

Айвс каже, що дуже мало власників AirPods не куплять їх знову. Він оцінює, що близько 1% не поїде в магазин Apple по заміну загубленого навушника. «Багато споживачів бачать свої пріоритети, як їжа, вода та AirPods», – каже Айвс.

Офіційно Apple не розкриває статистику продажів AirPods. Компанія також не повідомляє про кількість придбаних девайсів на заміну вже наявним. Усе, що відомо, – один загублений навушник коштує $69, пара – $138. Зарядний чохол обійдеться в $59 та $79 для версії з бездротовим заряджанням. Apple також не пропонує страховку на випадок втрати навушника.

За матеріалами: Wall Street Journal, CBS News

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися