Неділя, 25 Лютого, 2024

Як видалити вірус з Android

Віруси на Android є звичною річчю, і підхопити його можна, навіть інсталюючи додатки з Google Play. Якщо вам здається, що ваш телефон заражений, ось алгоритм, як визначити наявність шкідника та видалити його.

Як дізнатися, що в телефоні вірус

Щоб визначити проникнення вірусу на ваш Android, проаналізуйте поведінку девайсу:

  • програми почали збоїти значно частіше, ніж раніше;
  • без помітних причин зросли обсяги витраченого пакетного трафіку;
  • на екрані з’являється незрозуміла реклама;
  • акумулятор розряджається швидше, ніж очікується;
  • корпус телефона теплий чи гарячий навіть у режимі очікування;
  • гроші на мобільному рахунку закінчуються без попередження;
  • у переліку інстальованих додатків є незрозумілі записи.

Як видалити вірус з Android

Коли симптоми вказують на наявність вірусу в гаджеті, час видалити шкідника.

Найпершим кроком зайдіть у Google Play та завантажте антивірус відомого розробника. Запустіть перевірку та дотримуйтесь інструкцій для видалення вірусу. Якщо антивірус не знайшов чогось підозрілого, є сенс спробувати інший антивірус.

Не в усіх випадках антивірус може видалити шкідника. У такій ситуації необхідно запам’ятати назву вірусного файлу APK та його розміщення. Після цього перезавантажте телефон у безпечний режим. На кожному пристроєві це виконується за власним алгоритмом, тому почитайте інструкцію до нього. Часто для активації безпечного режиму потрібно викликати меню вимкнення, затиснувши кнопку живлення. Після цього необхідно затиснути опцію «Вимкнути живлення».

Перезавантаження у безпечний режим вимикає автоматичний запуск усіх програм, з вірусами включно. Перейдіть у налаштування смартфона в розділ «Додатки» та видаліть додаток вірусу.

Якщо нічого не допомагає

Деякі віруси використовують програмні діри і розміщують свій файл APK у папках, доступ до яких є лише за наявності рут-доступу. При цьому виробники максимально обмежують можливість отримання рут-доступу для звичайних користувачів.

У такому разі єдиним виходом є повне прошивання телефона чистою прошивкою. Для цього з офіційного сайту виробника можна завантажити файл прошивки і розмістити її на карті SD. На вимкненому телефоні потрібно затиснути кнопку збільшення гучності та живлення і дочекатися появи меню бутлоадера. У ньому вибрати прошивку з карти SD та почекати завершення процесу.

Скидання до заводських налаштувань може не допомогти, оскільки ця процедура не зачіпає додатки в системній папці System. Записаний у таку папку вірус після скидання до заводських налаштувань може залишитися.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися