Вівторок, 23 Квітня, 2024

Ми живемо в дивній Сонячній системі – факти про космос, які вразять вас

Коли ви дивитеся на зірки, про що ви думаєте? Є багато цікавого про космос, але вчені не знають відповідей на всі питання. Учені знають, що він величезний і красивий, але вони не впевнені, наскільки він великий або наскільки красивий. Проте інформація про деякі речі науці відома, і вона просто вражає. Ось деякі з найдивовижніших фактів про космос, щоб коли ви наступного разу піднімете погляд у зіркове небо, ви були ще більше вражені тим, на що ви дивитеся.

Нейтронні зірки можуть обертатися зі швидкістю 600 обертів за секунду

Нейтронні зірки є однією з можливих кінцевих точок у еволюції зірок великої маси. Вони народжуються під час вибуху наднової зірки з колапсом ядра, і, як наслідок їхніх фізичних особливостей, згодом обертаються надзвичайно швидко. Після народження нейтронні зірки можуть обертатися до 60 разів на секунду. За особливих обставин ця швидкість може збільшитися до понад 600 разів на секунду.

Для порівняння, ультрашвидкі автомобілі Формули 1 розкручуються до 333 об/сек, а звичайна громадянська автівка має максимум у 100 об/сек.

Двигун автомобіля та ядро нейтронної зірки мають основу з одного й того самого металу – заліза. Але якщо різниця в швидкості обертання вас не вражає, тоді згадайте, що двигун автомобіля важить близько 100 кг, а чайна ложка нейтронної зірки (5 мілілітрів) важить 5 500 000 000 000 кг.

Космос абсолютно безшумний

У космосі вирують ураганні вітри, відбуваються вибухи зірок та зіткнення галактик. І все це – у повній тишині. Для поширення звукових хвиль потрібне середовище газу, але космічне середовище настільки розряджене, що воно майже порожнє. Царство між зірками завжди буде моторошно тихим.

У відомому Всесвіті незліченна кількість зірок

Ми практично не маємо уявлення про те, скільки зірок у Всесвіті. Для приблизної оцінки наука просто бере оцінку кількості зірок у нашій галактиці, Чумацькому Шляху. Потім множимо це число на найкраще припущення щодо кількості галактик у Всесвіті. Після всієї цієї математики NASA може лише з упевненістю сказати, що там є всі мільярди незліченних зірок.

Але замість мільярдів можете підставити своє число. Дослідження Австралійського національного університету оцінює кількість зірок у 70 секстильйонів. Іншими словами, це 70 000 мільйонів мільйонів мільйонів.

Сліди астронавтів Аполлона на Місяці, ймовірно, залишаться там щонайменше 100 мільйонів років

Оскільки Місяць не має атмосфери, немає ні вітру, ні води, які могли б знищити або змити сліди астронавтів місії Аполлона на Місяці. Це означає, що їхні сліди, відбитки марсоходів, відбитки космічних кораблів і викинуті матеріали залишаться на Місяці дуже довго.

Однак вони не залишаться там назавжди. Місяць все ще динамічне середовище. Його насправді постійно бомбардують мікрометеоритами, що означає, що ерозія Місяця все ще відбувається, але дуже повільно.

99 відсотків маси нашої Сонячної системи становить Сонце

Наша зірка, Сонце, настільки щільна, що на її частку припадає колосальні 99 відсотків маси всієї нашої Сонячної системи. Саме це дозволяє йому гравітаційно домінувати над усіма планетами.

Технічно наше Сонце є зіркою головної послідовності типу G, що означає, що щосекунди воно перетворює приблизно 600 мільйонів тонн водню в гелій. Він також перетворює близько 4 мільйонів тонн речовини в енергію як побічний продукт.

Коли Сонце помре, воно стане червоним гігантом і поглине Землю, але до того моменту вона не матиме ні життя, ні океанів, ні атмосфери. Але не хвилюйтеся: це станеться лише через 5 мільярдів років.

Щогодини на Землю потрапляє більше сонячної енергії, ніж людство використовує за рік

За останні 15 років використання сонячної енергії збільшувалося на 20 відсотків щороку. За даними Yale Environment 360, у 2017 році світ збільшив потужність сонячної енергії на 30 відсотків, тобто того року було вироблено 98,9 гігават сонячної енергії.

Незважаючи на здавалося б велике число, ця кількість енергії становить лише 0,7 відсотка річного споживання електроенергії у світі.

Якщо два шматки одного типу металу торкнуться в космосі, вони з’єднаються і назавжди злипнуться разом

Цей дивовижний ефект називається холодним зварюванням. Це відбувається тому, що атомам окремих шматків металу не заважає атмосфера та інші матеріали. Тому вони з’єднуються у одну річ.

На Землі цього не сталося б, тому що шматки розділяють повітря та вода. Цей ефект має багато наслідків для будівництва космічних кораблів і майбутнього металевих конструкцій у вакуумі.

Найбільший астероїд у нашій Сонячній системі — величезний шматок космічної скелі під назвою Церера

Астероїд який іноді називають карликовою планетою, має діаметр майже 800 кілометрів. Це, безумовно, найбільше в Поясі астероїдів між Марсом і Юпітером і становить цілу третину маси поясу. Площа поверхні Церери приблизно дорівнює площі Індії чи Аргентини.

Космічний корабель Dawn завершив свою місію на орбіті Церери в жовтні 2018 року, допомогвши нам повністю змінити наше розуміння цього позаземного світу.

На Венері Сонце сходить двічі протягом року, але це все ще один день

Венера має надзвичайно повільне обертання навколо своєї осі, яке займає близько 243 земних днів, щоб завершити один повний цикл. Як не дивно, рік на Венері триває менше земного – щоб зробити один оберт навколо Сонця їй потрібно 226 земних днів, якщо бути точним.

Крім того, Сонце сходить кожні 117 земних днів, що означає, що Сонце буде сходити лише два рази протягом року, що також технічно все в один день. Оскільки Венера також обертається за годинниковою стрілкою, Сонце буде сходити на заході і заходити на сході.

За матеріалами: Mashable

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися