Середа, 24 Липня, 2024

NASA робить перший крок до освоєння астероїда ціною 10 квінтильйонів доларів з зондом «Психея»

Уже наступного року може стартувати процес вивчення, а потім – і комерційного освоєння астероїда. Мова йде про один з найбільших відомих астероїдів «Психея», який має розмір близько 226 км у поперечнику. Комерційно цікавим астероїд робить його металеве ядро, вартість якого оцінюється в 10 квінтильйонів доларів. Це приблизно в 10 тисяч разів більше всієї глобальної економіки за 2019 рік.

Запуск одноіменного дослідницького апарату «Психея» запланований на серпень 2022 року. Зонд розміром з мікроавтобус, матиме двометрову сонячну батарею і захищений відсік для наукового обладнання.

«Спорудження такого складного і високоточного механізму в рік пандемії – це тріумф людської цілеспрямованості», – розповіла керівник місії «Психея» доктор Лінді Елкінс-Тентон.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Після збирання космічний апарат відправиться у велику термовакуумну камеру, де в умовах, що відтворюють далекий космос, буде перевірена живучість зонда, його електрична тяга, а також наукове обладнання та засоби зв’язку.

Кораблю належить подолати майже 180 млн кілометрів, а потім заміряти магнітне поле, нейтронне і гамма-випромінювання астероїда.

Псля запуску «Психея» в травні 2023 року наблизиться до Марса і, розігнавшись за рахунок його гравітаційного поля, на початку 2026 року вийде на орбіту астероїда, де проведе 21 місяць, збираючи цінні дані.

Вчені вважають, що Психея-16 – це протопланета, яка втратила мантію і кору, але зберегла ядро. Астероїд Психея виявив 17 березня 1852 року італійський астроном Аннібель де Гаспаріс. Астероїд вважається одним з найбільших в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером. За оцінками, на нього доводиться 1% маси з усіх мільйонів астероїдів в цьому поясі.

Вчені вважають, що Психея могла бути протопланнетою, але щось пішло не так, і повноцінної планети не вийшло. Однак на відміну від більшості астероїдів, що складаються з льоду і каменю, у Психеї є один з головних ознак планети – металеве ядро.

«У Землі є металеве ядро, мантія і кора, – пояснює наукова співробітниця Південно-Західного дослідницького інституту в США доктор Трейсі Бекер. – Не виключено, що коли Психея тільки формувалася, вона зіткнулася з іншим об’єктом Сонячної системи і втратила мантію разом з корою».

Але ядро залишилося, і складається воно в основному з заліза і нікелю, а також золота, платини та інших цінних металів, так що крім наукової представляє величезну матеріальну цінність – приблизно в 10 тисяч разів більше всієї глобальної економіки за 2019 рік.

Поки немає технологій для комерційного видобутку цих металів на астероїді. Однак вчені твердо впевнені, що в майбутньому знайдуть способи рентабельної космічної транспортування таких космічних скарбів.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися