Вівторок, 23 Квітня, 2024

Нова робота для електромобілів: живлення будинків під час відключення світла

Багато хто боїться, що поширення електромобілів перевантажить електромережі, впризвівши до відключень світла у споживачів. Але деякі експерти з питань енергетики кажуть, що електричні транспортні засоби все більше допомагатимуть утримувати світло та підтримувати електромережі, а не навантажувати їх. Їхні величезні акумулятори виявляються такими собі павербанками для цілих домогосподарств.

Можливості електромобілів із забезпечення домівок електрикою під час кризи відчули на собі деякі жителі міста Нашшвіла. Навесні цього року сильний вітер повалив дерева та лінії електропередач у районі, залишивши тисячі будинків без світла. Але приблизно в 25 кілометрах за містом електричний пікап живив енергією будинок Джона та Рейчел Рейгард.

«Ви можете подивитись на всі будинки навколо нас, і всі вони не вимкнені, — сказав Рейгард, який купив електричний пікап, Ford F-150 Lightning більше року тому. – Багато людей задають питання: «Звідки у вас електрика?»

Рейгарди є частиною невеликої групи піонерів, які використовують батареї своїх електромобілів як джерело резервного живлення для своїх домівок. Експерти з питань енергетики та автомобілебудування очікують, що найближчими роками набагато більше людей зроблять те саме, оскільки автомобільні та енергетичні компанії полегшать людям і підприємствам використання енергії в електромобілях не лише для поїздок.

Електричні мережі дедалі більше напружуються під час екстремальних погодних умов, пов’язаних зі зміною клімату, зокрема під час тривалих хвиль спеки, сильних штормів і руйнівних повеней. Багато людей купували генератори або домашні сонячні та акумуляторні системи, часто за великі гроші.

Для деяких людей електромобілі є кращим вибором, оскільки вони можуть виконувати різні функції. Ще одна велика перевага: батарея в F-150 Lightning або електричному пікапі Chevrolet Silverado, який, як очікується, надійде в продаж цього року, може зберігати набагато більше енергії, ніж домашні батареї, які іноді встановлюються разом із сонячними панелями на даху. Поєднайте електричну автівку з домашньою сонячною системою, і сім’я зможе тримати світло ввімкненим протягом кількох днів або навіть тижнів.

Використання електромобілів як джерела енергії зацікавило керівників електричних компаній, у тому числі Педро Пісарро, який очолює правління Edison Electric Institute, головної торговельної організації галузі, і є виконавчим директором Edison International, яка забезпечує електроенергією мільйони людей, будинків і підприємств у Південній Каліфорнії. Компанія Пісарро та інші підприємства перевіряють, чи практично та безпечно передавати електроенергію від електромобілів до мережі.

Поглинаючи енергію, коли вона не потрібна споживачам, і вивільняючи її, коли її бракує, електромобілі, за його словами, можуть служити більшим пом’якшувачем навантежень у електричній мережі.

Більш широке використання електромобілів у такий спосіб має також дозволити комунальним підприємствам і власникам будинків зменшити викиди, що викликають нагрівання планети, більшою мірою покладаючись на відновлювані джерела енергії, такі як сонце та вітер, які генерують енергію періодично та непередбачувано.

Наразі небагато електромобілів можуть забезпечити резервне живлення. Але керівники Tesla, однієї з найвідоміших компаній з виробництва електромобілів, та інших автовиробників заявили, що вони працюють над оновленнями, які дозволять набагато більшій кількості автомобілів робити це.

Коли в районі Рейгардів зникає електрика, їхня вантажівка постачає достатньо електроенергії, щоб працювалии чотири холодильники та вентилятор у системі опалення, що працює на природному газі. Вантажівка не підтримує їхню систему кондиціонування повітря, але інші основні елементи вмикаються за кілька хвилин після зникнення електричної мережі.

Коли під час Різдва сім’я знеструмилася, батьки пані Рейгард, які приїхали в гості, були стривожені, оскільки надворі був мороз. «Вони почали думати: «Боже мій, що відбувається?», — сказав Рейгард. Його відповідь: «Нічого не відбувається. Все буде добре».

Пара була настільки задоволена своєю вантажівкою, що вони купили ще 10 для свого бізнесу Grade A Construction. За їхніми підрахунками, ці інвестиції економлять їм 300 доларів на місяць на транспортному засобі, оскільки їзда на електриці коштує менше за кілометр, ніж спалювання бензину.

У той час як вантажівки знижують експлуатаційні витрати, оснащення будинку Рейгардів електричним обладнанням, яке дозволяє отримувати електроенергію від F-150, вимагало найняти експертів і витратити тисячі доларів. Подружжя використовувало Qmerit, компанію, яка керує розробкою, установкою та обслуговуванням електромобілів, систем зберігання та енергопостачання від автомобіля до дому.

Кілька компонентів передають інформацію між вантажівкою та електричною системою будинку, приладами та освітленням. Після налаштування до уподобань власника будинку система вирішує, коли вантажівка заряджає свої акумулятори та коли повертає електроенергію в будинок.

Але такі системи можуть бути складними, і деякі перші користувачі зіткнулися з проблемами.

Кевін Дайер, 59-річний інженер з якості програмного забезпечення, який живе поблизу Лос-Анджелеса, користується електромобілями з 2009 року та придбав F-150 Lightning у вересні. Він хотів, щоб вантажівка допомогла його сім’ї подолати відключення світла, які останніми роками стали звичними для Каліфорнії.

«Ми завершили установку, — сказав містер Даєр. – Вантажівка фактично живила мій будинок. Це був найкращий момент. Тоді все пішло на спад. Він просто працює, а потім вимикається».

Дайер сподівається, що оновлення програмного забезпечення чи інше незначне виправлення вирішать проблему.

Керівники енергетики сказали, що галузь працює над покращенням і спрощенням технології підключення електромобілів до будинків, що, за їх словами, станеться протягом кількох років.

Олівер Філліпс, головний операційний директор Qmerit, сказав, що з часом більше людей зможуть легко поєднувати сонячні батареї, домашні батареї та електромобілі. За його словами, разом ці пристрої будуть «куленепробивним» захистом від перебоїв з електроенергією.

Електромобілі, зрештою можуть відігравати ще більшу роль, забезпечуючи енергією мережу, коли попит на електроенергію перевищує пропозицію, сказав Гас Пуга, власник компанії з електропостачання Airstream Services, яка співпрацювала з Qmerit для встановлення системи на Дім Рейгардса.

Деякі експерти з енергетики стурбовані тим, що зростання електромобілів може навантажити мережі через значне підвищення попиту на енергію. Пуга не погоджується: «Я вважаю, що ми збираємося додати стабільності мережі».

Деякі експерти в автомобільній промисловості попереджають, що часте використання автомобілів для живлення будинків або електромережі може призвести до швидшого розряду акумуляторів, зменшуючи запас ходу — відстань, яку транспортні засоби можуть проїхати на повному заряді. Але автовиробники применшили ці ризики.

Ford і General Motors прагнуть продавати універсальність своїх електромобілей для людей, які зазнали відключень електроенергії або бояться відключення електроенергії.

«Це дійсно кардинально змінює правила, — сказав Райан О’Горман, менеджер з енергетичних послуг з розвитку бізнесу компанії Ford. – «Пікап — це гігантське джерело енергії. Електромобілі великі і здатні живити будинок протягом кількох днів».

Марк Боул, керівник відділу енергопідключення та рішень для акумуляторів у GM, сказав, що компанія планує запропонувати пакет пристроїв і послуг, щоб клієнти могли отримати максимальну віддачу від свого електромобіля. «Те, що ми вважаємо абсолютно ключовим, — це зробити його простим і доступним для клієнта», — сказав він.

Але Пісарро, виконавчий директор комунального підприємства, попередив, що енергетичним і автомобільним компаніям все ще потрібно вдосконалити технологію, яка дозволить автомобілям передавати електроенергію в домівки та мережу. Він очікує, що буде виявлено більше проблем, оскільки більше людей почнуть використовувати електромобілі для резервного живлення.

«Це початок, — сказав Пісарро. – Будуть сюрпризи».

За матеріалами: New York Times

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися