Список захворювань, які викликають смартфони

У винагороду можна отримати «смартфонний мізинець», «текстові кліщі» та низку інших травм

У середньому юзер користується своїм смартфоном по 3 години 15 хвилин на день. У винагороду можна отримати «смартфонний мізинець», «текстові кліщі» та низку інших травм. Професор Центру клінічної анатомії Університету Ланкастера Адам Тейлор навів список захворювань, які викликає надмірне використання смартфона.

«Смартфонний мізинець»

Сучасні смартфони можна характеризувати не лише як лопати, а й як цеглини. Адже їхня вага складає близько 200 грамів, а в деяких апаратах значно перевищує цей показник. Нести такий тягар доводиться мізинцю, на який ми автоматично спираємо смартфон, тримаючи його в руці.

Тривале перевантаження мізинця призводить до його вигинання та зміщення, а також розвитку вм’ятини в його м’якій тканині. Зазвичай вм’ятина розвивається на середній фаланзі.

«Смартфонний лікоть»

У любителів поговорити без гарнітури може розвинутися так званий «смартфонний лікоть». Він виникає внаслідок того, що рука тривалий час знаходиться в зігнутому положенні і проявляється в болях у передпліччі.

У цього стану є медична назва – кубітальний тунельний синдром. Він виникає внаслідок того, що плече треться об ліктевий нерв. Він є одним з основних нервів руки.

У нормальному стані при згинанні руки нерв витягується до 5 мм. Однак при тривалому перебуванні руки в зігнутому стані розтягує нерв більше допустимого, а також блокує нормальний доступ крові до нього.

Використання мобільника біля вуха збільшує напруження нерва на 69%. Шестихвилинна розмова з телефоном біля вуха значно зменшує швидкість розповсюдження нервових імпульсів. Тобто рухи рукою сповільнюються. При тривалих перевантаженнях нерва деградують м’язи, якими він керує.

«Текстові кліщі»

Месенджери, пошта, онлайн-спілкування в текстовому вигляді стали майже головною формою комунікації сьогодні. За це ми розплачуємося «текстовими кліщами» – так називають неприємні відчуття в руці, які викликаються регулярним тривалим перевантаженням м’язів та зв’язок.

Найчастіше «текстові кліщі» проявляються як біль у м’язах великого пальця та зап’ястка.

Болі в шиї

Під час використання смартфона зверніть увагу на положення голови – швидше за все, вона низько опущена. Наша шия не призначена для того, щоб тривалий час витримувати в такому положенні важку голову.

Тривалий нахил голови не лише призводить до болів у шиї від перенапруження м’язів та стискання нервів. Від цього змінюється постава так, що стає складніше дихати. У легені потрапляє менше повітря, тому серце змушене підняти пульс, щоб забезпечити потрібне насичення крові киснем.

Звикання

Смартфони шкодять не лише фізичному, а й психічному стану. Надмірне використання смартфонів назвали схожим на наркотичну залежність.  Існує навіть думка, що телефони замінюють підліткам наркотики.

Симптоми залежності від смартфона – порушення сну, складності у виконанні завдань, ізоляція від людей, приховування використання телефона. У деяких випадках також розвивається номофобія – нервування, якщо залишитися без телефона.

За матеріалами: The Conversation

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я