П’ятниця, 12 Липня, 2024

Особливості перших в Україні онлайн-курсів

На початку року в Україні завершилися перші безоплатні онлайн-курси від викладачів провідних вишів країни, що проходили на платформі Prometheus. Протягом 4-6 тижнів там розповідали про історію України від початку Другої світової війни до сучасності, фінансовий менеджмент, основи програмування та розробку й аналіз алгоритмів.

Зараз уже можна реєструватись на шість нових програм. Це «Вступ до бізнес-аналітики»,  «Теорія обмежень та Процеси мислення як потужний підхід до управління бізнесом», «Психологія стресу та способи боротьби з ним», «Комунікаційні інструменти для побудови репутації», «Основи інформаційної безпеки» та «Захист прав споживачів: теорія та практика». І поки ви розмірковуєте, чи не поповнити свій багаж знань, я розповім, що приблизно на вас очікує на прикладі програми з історії України. Отже.

Зареєструвавшись на сайті, ви отримаєте особистий кабінет і можливість обрати курси. Обмежень тут немає – ви можете переглядати всі курси, які забажаєте. Їхній перелік буде доступний у вашому кабінеті. Щоб перейти до конкретного, просто клікніть по ньому.

Навчання проходить так: викладачі записують відеолекції та викладають їх на YouTube. На сторінці курсу є список навчальних тижнів. Кожен відрізок має набір лекцій, які необхідно переглянути. Відео можна дивитись як на відеохостингу, так і безпосередньо на сайті. Останній варіант зручніший, адже сайт запам’ятовує, де ви зупинились, і при наступному сеансі починає з того ж місця.

Наприкінці тижня вам пропонується перевірка у вигляді тесту з пройденого матеріалу. На курсі з історії України система була така: за результатами кожного тесту слухачі отримували максимум 10 балів. Усього таких тестів було шість. Ще 40 балів давав фінальний тест. Отже, усього можна було набрати 100 балів. Для отримання сертифікату вимагалося набрати мінімум 60. Ваші успіхи показуються у відповідних діаграмах, що можна знайти в кабінеті.

Ось як проходило тестування: ряд запитань і варіанти відповідей на них. Відповідати можна було в три заходи, причому правильні і неправильні відповіді показувалися одразу. Оцінювався ж остаточний варіант. З одного боку, можливість виправити помилки здається неправильною. Так, деякі відповіді можна було просто вгадати. Але, з іншого боку, це допомагало закріпити матеріал. У будь-якому разі, можна завжди знайти підказки в інтернеті. Тільки чи потрібно це? Адже обманюєте ви таким чином лише самого себе.

Кожен курс має розділ обговорень, де можна поспілкуватися як з «однокурсниками», так і з викладачами.

Якщо ви успішно завершите навчання, то отримаєте електронний сертифікат за підписом викладача. Ним ви зможете похизуватися у Facebook або навіть роздрукувати його та повісити в рамці. Але головне – не сертифікат, а отримані знання.

Загальне ж враження від курсу таке: він був доволі цікавий. Головною проблемою для мене було те, що, сидячи за комп’ютером, важко сконцентруватися на лекції. Удома багато чого відволікає. Рука так і тягнеться перемкнути вкладку і перевірити Facebook чи пошту. Звук все одно залишається, але увага розсіюється – складно сконцентруватися на матеріалі. Але тут уже все залежить від самої людини — відволікатися можна і на звичайній лекції, якій такий формат майже нічим не поступається.

Владислав Миронович

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися