Що вміє професійна бездзеркалка

Кому потрібні дорогі камери? Перш за все – професіоналам. Але це не означає, що й прості фотолюбителі не цікавляться такими приладами. Нам до рук потрапила професійна бездзеркальна камера Olympus OM-D E-M1 вартістю $1,3 тис. Що вона вміє – читайте далі.

Ергономіка і дизайн

Цей апарат досить зручний. Його приємно тримати в руках. Він має зручне руків’я та опір для великого пальця. А розміри пристрою дозволяють його без проблем носити як на шиї, так і в сумці.

Оптичного видошукача камера не має. Його дублює сенсорний відкидний екран та електронний видошукач. Змінити вивід зображення між ними можна як вручну, так і автоматично – коли дисплей працює, досить піднести віконце видошукача до ока, як екран відключиться, а дисплей видошукача увімкнеться. Він надасть вам ту ж інформацію, що показується і на великому екрані, а при слабкому освітленні через видошукач видно навіть краще (у плані яскравості).

Що стосується сенсорного дисплея, то він має три режими роботи: вимкнений (якщо можна назвати це режимом), зйомка одним дотиком та фокусування одним дотиком. Остання функція найкорисніша, бо допомагає фокусуватися краще, ніж за допомогою кнопки спуску. У режимі зйомки одним дотиком також працює датчик наближення, котрий мав би запобігати випадковій зйомці, але на практиці це іноді відбувається, особливо коли камера просто тримається кистю при ходьбі.

А от керувати камерою пальцями через сенсорний екран доволі складно. Елементи меню замалі, тут потрібно використовувати або стилус, або кнопки навігації. Щодо органів управління, то вони в цілому схожі на кнопки в Olympus PEN E-PL5 та Olympus Stylus SP-100EE. Цікава функція зміни призначення дисків за допомогою службової кнопки – з її допомогою можна, наприклад, на колесо зміни режимів зйомки задати зміну конкретних параметрів.

Вбудованого спалаху Olympus OM-D E-M1 не має: у комплекті йде зовнішній спалах, що підключається до камери без додаткових пристосувань. До цього ж порту може бути підключений GPS- та Bluetooth-модулі. Також до камери можна підключати сторонні просунуті спалахи. Той, що йде у комплекті, підійде для любительської зйомки.

Виробник заявляє, що корпус пристрою пило- та вологозахисний, а також морозостійкий. На ці параметри я його не перевіряв. При зйомці ж з невеликою мінусовою температурою лише замерзли руки, а камера працювала нормально.

Технічні характеристики

Матриця Olympus OM-D E-M1 має формат 4/3 дюйма, роздільну здатність 16,8 МП та сенсор Live MOS. Його світлочутливість починається з ISO 200 та закінчується ISO 25600. У комплекті йде знімний об’єктив Olympus ZUIKO DIGITAL ED 12-50мм 1:3.5-6.3 та досить скромним зумом — всього 1,68х. Діапазон витримки – від от 60 до 1/8000 сек. З повною специфікацією можна ознайомитись на сайті виробника.

Фото з максимальним зумом
Спроба макрозйомки зі штатним об’єктивом не увінчалася успіхом

Фотографування та враження

Світлини, що робить Olympus OM-D E-M1, досить якісні. Я спеціально фотографував у надвечір’я, що називається, з рук. І отримав ось такі результати:

Як бачимо, вони доволі гарні. І це при тому, що використовувалися автоматичні налаштування. Професіонали б за такої ситуації отримали б результати ще кращі.

Щодо спеціальних режимів зйомки, то тут Olympus пропонує традиційні для себе режими та налаштування. Можна, наприклад, погратися з колірною температурою знімків:

Чи одразу накласти різноманітні ефекти:

Або скористатися якісною серійною зйомкою, яку можна налаштувати під свої потреби:

Висновок

Людина, для якої фотографія – це лише хобі, навряд чи зможе отримати максимум від цієї камери. Для любителів більше підходять камери, про які ми розповідали раніше. Для професіонала ж Olympus OM-D E-M1 буде гарним робочим інструментом.

Автор: Владислав Миронович

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я