Wi-Fi на весь будинок. Огляд mesh-системи Tenda Nova MW6

За словами виробника, Nova MW6 буде поставлятися в різній комплектації: 3, 2 і 1 блок

У цьому огляді мова йде про пристрій, здатний покрити WiFi-мережею кілька поверхів приватного будинку. Звичайний WiFi-маршрутизатор не впорається з таким завданням, йому б хоч один поверх цілком забезпечити інтернетом. Ось тут і потрібна mesh-система. По суті, вона являє собою той самий маршрутизатор, який складається з декількох елементів, котрі можна «розкидати» по всьому будинку.

Одна з основних переваг систем, подібних до Tenda Nova MW6, – це безшовний роумінг. Тобто можна мандрувати будинком, а маршрутизатор буде непомітно переводити вас від однієї точки доступу до іншої, при цьому зв’язок не втрачається. За заявою виробника, MW6 здатна покрити площу до 500 метрів квадратних.

Основні характеристики Tenda Nova MW6

 • WI-FI стандарти: IEEE 802.11ac/a/n 5ГГц, IEEE 802.11b/g/n 2.4ГГц
 • Швидкість пересилання даних: 5ГГц – до 867 Мбіт/с і 2.4 ГГц – до 300 Мбіт/с
 • Основні характеристики: SSID Broadcast, Beamforming, підтримка MU-MIMO
 • Безпека: WPA2-PSK
 • Віртуальний сервер: Port Forwarding, UPnP
 • VPN: IPsec pass through, PPTP pass through, L2TP pass through
 • Інше: батьківський контроль, гостьова мережа, безшовний роумінг
 • Системні вимоги: Android 4.0+ або iOS 8+
 • Комплект: 3 mesh-точки, 3 блоки живлення, 1 гігабітний Ethernet-кабель, інструкція
 • Розміри точки: 100х100х100 мм
 • Вага комплекту: 2,05 кг
 • Розмір упаковки: 445х380х365 мм

Дизайн

Tenda Nova MW6 складається з 3 точок доступу, виконаних у вигляді білих 10-сантиметрових кубів. Не знаю, хто був законодавцем такої моди, але я бачив уже кілька mesh-систем різних форм (круглих, циліндричних, квадратних) у білому кольорі. Виглядають MW6 дуже симпатично і легко вписуються в інтер’єр будинку.

На верхній частині кожної точки доступу є світлодіод, який сигналізує про рівень сигналу або статус сполучення. Під нижньою панеллю захований роз’єм живлення, два гігабітних Ethernet-порти (один із них для підключення до інтернету) і кнопка Reset. Також знизу вказано ім’я і пароль WiFi-мережі за замовчуванням.

Корпус зроблено з гладкого пластика, приємного на дотик. Кожен «куб» дуже легкий і майже не відчувається в руці.

Підключення і налаштування

Якщо в мережі провайдера використовується динамічна IP-адреса, то Tenda Nova MW6 готова до роботи вже з коробки. Досить підключити один елемент до кабелю інтернет-провайдера через WAN-порт, а інші розставити по дому.

Будь-яка точка доступу Tenda Nova MW6 може виступати як основна. Таким чином, не потрібно замислюватися, яку з них підключати до маршрутизатора.

Я перевіряв роботу пристрою в приватному будинку, в якому є два поверхи і підвал. Площа одного поверху – близько 170 метрів квадратних, стіни цегляні і досить товсті. Місцевий WiFi-маршрутизатор покриває тільки 1 поверх, та й то не весь, так що локація для тесту ідеальна.

Підключення Tenda Nova MW6 пройшло гладко. Для цього попередньо потрібно встановити на смартфон безплатний мобільний додаток Tenda WiFi.

Одну з точок доступу я підключив кабелем до Ethernet-порту, і через хвилину у мене на смартфоні висвітилася нова мережа – NOVA_2060. Як я писав вище, пароль до неї вказано на нижній частині «кубика». Інші два елементи самостійно знайшли своїх колег і налаштувалися автоматично.

Також за допомогою мобільного додатка можна управляти всією мережею і такими функціями, як безшовний роумінг, гостьовий доступ, батьківський контроль, змінити ім’я і пароль мережі та виконувати інші налаштування.

Тестування Tenda Nova MW6

Завдання цього тестування було в тому, щоб перевірити роботу безшовного роумінгу. Саме в ньому полягає суть mesh-системи. Для цього я побудував два варіанти мережі: у першому випадку вона покривала перший і другий поверх будинку, у другому – перший поверх і підвал (у підвалі стіни ще товщі, ніж в будинку). Забігаючи вперед скажу, що і в тому і в іншому випадку результати були однаковими.

Що стосується розташування елементів мережі, то основну точку доступу я розташовував на першому поверсі будинку. Другу поставив на сходах майже в межах прямої видимості від першої, а останню – на другому поверсі (у першому тесті) і в підвалі (у другому тесті).

Щоб перевірити плавність переходу від точки до точки, я взяв два ноутбуки і запустив копіювання файлу розміром близько 2 ГБ з одного ноута на інший, а потім став мандрувати будинком з поверху на поверх. Файл продовжував спокійно копіюватися.

На графіку нижче видно перепад у швидкості завантаження під час переходу від однієї точки доступу до іншої, він триває близько 1 секунди.

По суті, помітити перехід можна тільки таким чином. На плавність перегляду відео або розмови по Skype такий перепад не впливатиме.

У підсумку

Свої функції Tenda Nova MW6 виконує добре. Переваги системи – це просте і швидке налаштування, досить підключити один з елементів системи, а інші розставити по дому. Пристрій самоналаштовується, і це дуже зручно.

Якщо для доступу до інтернету вам потрібен статичний IP – це не проблема, все легко змінюється в налаштуваннях утиліти Tenda WiFi. Гостьова мережа, батьківський контроль, перенаправлення портів та інші розваги – усе це дозволяє налаштувати фірмова утиліта.

На мій погляд, Tenda Nova MW6 – це гарне рішення для дому або офісу, якщо потрібно без мороки покрити 2 поверху інтернетом або більшу площу.

За словами виробника, Nova MW6 буде поставлятися в різній комплектації: 3, 2 і 1 блок. Тобто, MW6 із 3-х блоків, які я тестував, призначені для використання у великих будинках або офісах до 500 кв. м, із 2 або 1 блока – для приміщень поменше. Таким чином, Tenda зможе запропонувати WiFi-рішення для приміщень з різною площею і, відповідно, вартістю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я