Як боротися з неправильним паркуванням

Припаркований прямо на пішохідній зебрі чи поперек тротуару автомобіль – це досить звична для нашої країни картина. Щоб боротися з цим явищем, громадські активісти запустили сервіс BadParking.

Працює сервіс дуже просто. Якщо ви виявили на вулиці автомобіль, що, на вашу думку, стоїть неправильно, треба на смартфон зробити кілька знімків правопорушення. До того ж так, щоб було чітко видно місцевість, дорожні знаки або розмітку. Потім треба заповнити форму на сайті та додати зроблені світлини (або ролики). Після цього заявка надійде на розгляд ДАІ. Як запевняють автори проекту, правоохоронці мають розглянути її в 30-денний термін і сповістити заявника про результати розгляду.

Сама форма заповнюється дуже просто. Там обов’язково треба вказати прізвище, ім’я та по батькові (анонімки правоохоронці не розглядають), телефон, адресу та електронну пошту.  Також треба описати причину скарги. З випадного списку варто обрати сферу правопорушення, вказати номер автівки, дату, місто та адресу події. Це можна зробити, просто написавши її у відповідному рядку або ж зазначивши точку на мапі.

Також на сайті є мапа поданих скарг на правопорушення. Правда, корисної ролі вона не грає, лише демонструє географію скарг.

Крім того, команда BadParking працює над Android-додатком. Про його запуск ми розповімо окремо.