Як через інтернет дізнатись якість доріг

Якість дорожнього полотна в Україні залишає бажати кращого – це підтвердить кожен водій. Як і розповість про те, що чим гірше покриття, тим більше страждає машина, тому нерідко доводиться обирати не найкоротший маршрут, а дорогу із задовільною кількістю асфальту. Але як їх дізнатись? Можна скористатись сервісами на кшталт Яндекс.Панорами. Доступні вони далеко не для всіх великих міст, що вже казати про маленькі містечка та дороги між ними. Такі дані доступні через сервіс Dorogy.Net. Це інтерактивна мапа доріг України та ближнього зарубіжжя, на якій відмічається якість доріг.

Чим менший масштаб мапи – тим більша детальність доступна для перегляду. Якщо для міста в цілому показуються основні магістралі, то, наблизивши карту до рівня конкретної вулиці, можна побачити і окремі ділянки дороги, і навіть проїзди між дворами.

Оцінюють дороги звичайні користувачі. Якщо ви хочете розповісти про ту чи іншу ділянку, у вас є п’ять оцінок: від «Гірше не буває» до «Ідеальна». Вони позначаються відповідними кольорами, а карті ділянки, що мають ту чи іншу оцінку, зафарбовуються в них. Усе, що треба зробити, щоб виставити оцінку, – вибрати ділянку кліком і поставити оцінку. А виділяти ті чи інші ділянки можна залежно від масштабу. Наприклад, при максимальному збільшенні можна відмітити проїзд між дворами. При середньому ж масштабуванні – ділянку в декілька кілометрів.

Зробивши помітку, можна одразу розповісти про це через соціальні мережі. Для цього після виставлення оцінки треба вибрати іконку потрібної мережі на панелі, яка з’являється.

Є на сайті і невеличка панель інструментів, що розташована в лівій частині. Її інструменти дозволяють здійснювати пошук за адресами та назвами районів, дивитись загальну статистику якості доріг, відправляти посилання на оцінені ділянки електронною поштою та зв’язуватися з авторами.

А на панелі зверху можна вибрати мову (поки доступні українська, англійська та російська), увійти на сайт за допомогою акаунтів у соцмережах, зробити пожертву авторам проекту та подивитись навчальний ролик.

Донедавна користуватись сервісом можна було лише через браузер комп’ютера. Тепер же доступний ще й додаток для iOS, який можна знайти в iTunes.

Програма безплатна, а інтерфейс її майже не відрізняється від стандартної версії. Хіба що панель інструментів більш скромна. Вона не дозволяє працювати із соцмережами та ховається за лівим краєм екрана.

Також є режим псевдо-3D (коли мапу можна «нахиляти») та можливість її довільно обертати навколо осі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я