Субота, 13 Липня, 2024

Повний параліч не завадить розмовам

Одна з найжахливіших ситуацій після хвороби чи травми – залишитися в повній ізоляції через неможливість ворухнути будь-яким м’язом, з губами та язиком включно. Раніше подібні пацієнти могли лише спостерігати за навколишнім світом зі свого місця, проте технології дозволили їм відновити спілкування.

Подібну техніку розробили в Університеті Південного Теннесі, де більше року працювали з чоловіком, який залишився повністю паралізованим після інсульту. Учені створили комп’ютерний інтерфейс, який дозволяє йому розмовляти з іншими в текстовому вигляді. Для цього на екрані виводиться сітка літер, а своїм вольовим зусиллям пацієнт починає думати про потрібну букву. Датчики на його голові зчитують це та відправляють дані до комп’ютера, який додає літеру до решти набраних у реченні.

Дослідники вже провели 62 експериментальні сесії, під час яких давали пацієнту різноманітні завдання. Наприклад, у 42 випадках йому потрібно було надрукувати слова, задані науковцями. Окрім цього він зміг вільно друкувати власні речення та спілкувався так з сім’єю.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися