Яка файлова система найкраща для флешки

Щоб зберігати файли, накопичувачі повинні мати файлову систему, а пристрій, що читає інформацію, – її розуміти. На флешках це зазвичай NTFS, exFAT або FAT32. Яка з них найкраща і чи помітна різниця? Що вибрати при форматуванні накопичувача? Відповіді шукайте далі.

Коротко розповімо про ці системи. NTFS – стандартна для Windows файлова система, котра була впроваджена в 1993 році як зміна системі FAT16. Незважаючи на солідний вік, вона й досі використовується у комп’ютерних ОС, наприклад, у Windows 8.

FAT32 – спадкоємиця системи FAT16. Вона почала працювати в серпні 1996 року на системі Windows 95 OSR2. Її розробили для того, щоб обійти обмеження в розмірі логічних томів жорстких дисків, які були у версії 16, і мати можливість використовувати старий програмний код. Але в неї є і свої обмеження. Так, найбільший розмір файлу, що розуміє FAT32, складає 4 294 967 295 байт, тобто трохи більше 4 ГБ. Звісно, у сучасних системах через це вона не використовується, адже навіть образ DVD не може бути записаний на накопичувач із цією файловою системою. Тож використовувати її доцільно лише на флешках до 4 ГБ.

Найновішою є система exFAT (розширена FAT або FAT64). Вона з’явилася в листопаді 2006 року. Створювали її спеціально для роботи з флеш-накопичувачами. У ній зменшена кількість перезаписувань одних і тих самих секторів при наявності вільного місця, що подовжує строк служби пам’яті. Також є декілька інших покращень. Наприклад, розмір файлу обмежений лише теоретично. Ліміт становить 16 ексабайт (1048576 терабайт).

Тож вибір при форматуванні треба робити між NTFS та exFAT. Багато різних пристроїв та ОС пропонують кожну з цих файлових систем за замовчуванням. Ми ж визначимо, яка найкраща. Для цього візьмемо флеш-накопичувач Kingston DataTraveler Locker+ G3 32 Gb і проведемо тести в програмах ATTO disk benchmark 2.4.7 та TeraCopy. Для порівняння наводимо також результати для файлової системи UDF, яка використовується в оптичних дисках.

Отже, результати тестування в ATTO disk benchmark 2.4.7 виявилися такими:

Більше – краще

Як бачимо, швидкість читання інформації трішечки вища у exFAT. А за швидкістю запису exFAT випереджає NTFS на цілих 17 відсотків.

У TeraCopy переможцем теж стала система exFAT. Файл розміром майже 29 ГБ вона обробила за 30 хв 12 сек, тоді як NTFS знадобилося 30 хв 57 с. Проте чи китична різниця в 45 сек, якщо запис триває півгодини, – спірне питання.

Менше — краще

Як бачимо, exFAT дещо продуктивніша за NTFS. Проте заміри замірами, але є декілька нюансів, на які вони не впливають. Наприклад, мало фотоапаратів вміють працювати з NTFS. Тож картки пам’яті найкраще форматувати в exFAT. Як і флешки для зберігання та перенесення даних. Але якщо ви захотіли підключити накопичувач до Smart TV, щоб подивитись кіно, буде проблема. Оскільки файлова система exFAT є пропрієтарною, вона не підтримується Linux. Тобто телевізор просто не побачить флешку. Тож якщо ви захочете переглянути фільм з флеш-накопичувача на великому екрані, доведеться переформатовувати його в NTFS і повторно записувати файл.

За матеріалами блогу Kingston Technology

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я