Вівторок, 23 Липня, 2024

SIM-картки хочуть прив’язати до українців

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), прийняла рішення підтримати проект постанови, що передбачає обов’язкову ідентифікацію та реєстрацію SIM-карток абонентів. Це має зменшити мобільне шахрайство, пише УНІАН.

«Ми підтримали документ, розроблений Держспецзв’язком (Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації – УНІАН)», – сказала прес-секретар НКРЗІ Тетяна Ліговська. За її словами, прийняття даної постанови дозволить скоротити обсяг мобільного шахрайства і сприятиме чіткій ідентифікації абонентів мобільного зв’язку.

«Давно йшлося про те, що необхідно вводити реєстрацію абонентів, – каже вона. – Справа в тому, що номер повинен бути прив’язаний до людини, тому що на сьогоднішній день у наш ринок телекомунікацій входять питання зв’язку мобільного телефону і фінансових послуг. У цій ситуації відсутність реєстрації призводить до великого обсягу шахрайства».

Кабінет Міністрів у квітні цього року доручив Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації розробити проект постанови, що передбачає обов’язкову ідентифікацію клієнтів і надання телекомунікаційних послуг з використанням SIM-картки на підставі укладеного договору між оператором і абонентом.

Як зазначили у відомстві, необхідність у розробці даної постанови виникла у зв’язку з постійною загрозою з боку терористів і російських військових, які, зокрема, використовують знеособлені мобільні пристрої «для створення розвідувально-інформаційної мережі зі збору та пересилання даних щодо дислокації та переміщення сил АТО, коригування вогню по них та приведення вибухових пристроїв у дію шляхом виклику на мобільний пристрій».

У свою чергу, мобільні оператори й учасники ринку виступили проти обов’язкової реєстрації абонентів, оскільки, на їхню думку, персоналізація проданих SIM-карток позначиться не тільки на обсягах продажів, але і на доступності послуг мобільного зв’язку.

На даний час документ знаходиться на узгодженні в профільних відомствах.

 

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися