У Windows 11 без причини запускається вікно вимкнення: як виправити

Іноді все, що потрібно зробити для виправлення такого глюку - це оновити Windows. Однак іноді причина може бути серйознішою і стосуватися пошкоджених системних файлів. Незалежно від причини, ось кілька порад щодо усунення цієї несправності.

Деякі користувачі Windows 11 можуть стикатися з тим, що вікно вимкнення комп’ютера відкривається самостійно. При цьому немає повідомлення про помилку чи сповіщення про якийсь збій, яке б дозволило зрозуміти, що не так із системою. Іноді все, що потрібно зробити для виправлення такого глюку, – це оновити Windows. Однак іноді причина може бути серйознішою і стосуватися пошкоджених системних файлів. Незалежно від причини, ось кілька порад щодо усунення цієї несправності.

Оновіть Windows 11

Раптова активація вікна вимкнення ПК може бути тимчасовим системним збоєм, спричиненим застарілою версією Windows. Щоб оновити операційну систему, натисніть клавішу Windows + I , щоб відкрити меню налаштувань. Там перейдіть до Windows Update і натисніть Перевірити наявність оновлень .

Якщо доступна нова версія, Windows відобразить Оновлення доступні для завантаження . У цьому випадку натисніть Завантажити зараз .

Запустіть засіб усунення несправностей обслуговування системи

Якщо вікно завершення роботи все ще з’являється після оновлення версії Windows, вам слід дати засобу усунення несправностей обслуговування системи можливість вирішити проблему за вас.

У більшості випадків ви можете знайти та використовувати вбудовані засоби усунення несправностей Windows у меню «Параметри». Але коли мова йде про засіб усунення несправностей обслуговування системи, вам доведеться використовувати інший метод. Ось як ви можете це зробити:

  • Запустіть панель керування.
  • Відкрийте Перегляд за та виберіть Великі значки .
  • Перейдіть до усунення несправностей .
  • У розділі «Система та безпека» натисніть «Запустити засоби обслуговування ».
  • У вікні «Обслуговування системи» клацніть «Додатково» та встановіть «Застосовувати відновлення автоматично ».
  • Натисніть «Далі» , щоб запустити засіб усунення несправностей.

Перевірте свою систему на наявність шкідливих програм

Якщо вікно вимкнення, яке постійно з’являється, не єдина проблема, з якою ви маєте справу, можливо, ви маєте справу зі зловмисним програмним забезпеченням.

Ви можете видалити зловмисне програмне забезпечення за допомогою вбуддованого у Windows антивіруса Microsoft Defender .

Запустіть сканування SFC і DISM

Вікно вимкнення може постійно відкриватися, якщо деякі системні файли пошкоджені або відсутні. Найпростіший спосіб їх пошуку й автоматичного виправлення — запустити у командному рядку сканування SFC (команда SFC /scannow) і DISM (команда DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth).

Запустіть Windows у безпечному режимі

Під час запуску Windows у безпечному режимі ваша система запускається з набором основних програм і драйверів. Таким чином ви можете визначити, чи програма стороннього виробника спричиняє самостійне відкриття вікна вимкнення.

Якщо ви більше не стикаєтеся з тією самою проблемою в безпечному режимі, вам слід перевірити список встановлених програм і видалити проблемну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я