Як адаптувати гарнітуру Nokia WH-701 під Android

Гарнітури від старих телефонів можна купити майже задарма

Зазирніть у шухляду зі старими гаджетами – там напевне знайдеться купа гарнітур до старих телефонів. Вони зазвичай мають пристойну якість звуку та матеріалів, і ними можна було б продовжувати користуватися на сучасних Android. Однак такі гарнітури не можна підключити без адаптації. Навіть ті гарнітури, що вже мають стандартний штекер аудіо 3,5 мм, потребують модифікації. Ось як адаптувати гарнітуру Nokia WH-701 під Android.

Щоб розібрати Nokia WH-701, необхідно кутом пластикової карти піддіти гумові накінечники на пульті керування та зняти їх. Далі акуратно потрібно вийняти кнопки – центральні просто приклеєні, а бокові розміщені на направляючих. Слідом вийміть вісь від кліпси та не загубіть при цьому пружину. Потягніть за один кінець пульту, щоб висунути його з металевого корпусу.

Розкривши пластиковий футляр пульта управління, вийміть плату. На жаль, Android не підтримує багатство управління, яке пропонувала Nokia у своїх телефонах ще десятиліття тому. Тому з усіх кнопок залишиться працювати лише центральна Play/Stop.

Зніміть мікросхему з плати – її можна випаяти або акуратно повідкушувати її ніжки. Робити потрібно акуратно, бо доріжки на платі легко відриваються від плати.

Оскільки гарнітура для Nokia, вона розведена за стандартом OMTP, а сучасні телефони використовують здебільшого стандарт CTIA. Перевірити сумісність стандарту гарнітури і телефону легко: якщо при підключенні звук глухий, а після натиснення кнопки стає нормальним – гарнітура іншого стандарту, ніж телефон. Різниця між стандартами – у положенні двох сегментів (мікрофон та земля) на штекері, які ближчі до дроту. Необхідно лише поміняти їх місцями, щоб гарнітура працювала, як потрібно.

Для переведення Nokia WH-701 з OMTP на CTIA необхідно на пульті на стороні з чотирма дротами поміняти місцями червоний та золотистий дроти. Далі на платі необхідно з’єднати дротами доріжки до кнопки та мікрофона, як на фото.

Перевірте роботу гарнітури: її звучання, дію кнопки, мікрофон. Після зберіть корпус у зворотній послідовності.