Як дізнатися, що вашим Wi-Fi користуються сусіди

Часто про це відкрито домовляються з власником Wi-Fi, але іноді це відбувається без дозволу.

Популярний спосіб заощадити на платежах за житло – не платити за інтернет, а підключитися до сусідського. Часто про це відкрито домовляються з власником Wi-Fi, але іноді це відбувається без дозволу. Можна перевірити, чи користуються сусіди вашим Wi-Fi.

Спершу відключіть від Wi-Fi усі свої гаджети, після чого подивіться на світлодіод активності бездротової мережі роутера. Світлодіод повинен стабільно світитися або бути вимкненим. Якщо він швидко блимає, це означає інтенсивне пересилання даних по Wi-Fi.

Якщо у вас багато підключених до Wi-Fi гаджетів і вимкнути їх усі незручно, можна скористатися додатком WiFi Guard для iOS та Android. Він покаже список усіх приєднаних до мережі пристроїв.

Подивитися список підключених до Wi-Fi пристроїв можна також в адміністративній панелі самого роутера. Для доступу до неї відкрийте браузер та введіть 192.168.0.1 або 192.168.1.1 – точну IP-адресу роутера можна дізнатися на його корпусі або в його інструкції. Там же потрібно дізнатися логін та пароль доступу до адмінпанелі.

В адмінпанелі роутера пошукайте пункти на кшталт списку клієнтів чи мапи мережі. Як саме називається цей пункт у вашому роутері, підкаже інструкція до нього.

Зайшовши у список підключених клієнтів, можна однократно відключити невідомого гостя або заблокувати йому доступ назавжди.

Наостанок варто змінити пароль до свого Wi-Fi.