Неділя, 3 Березня, 2024

Як користувачам Android перевірити, що за ними не шпигують з Apple AirTag

Мітки AirTag стали зручним способом стеження за переміщенням будь-якого об’єкта завдяки майже повсюдній наявності гаджетів Apple, які утворюють глобальну пошукову мережу. Ці мітки уже використовують для нелегального відстеження переміщення людей. Власники iPhone можуть дізнатися про це через вбудований додаток. Користувачам Android перевірити відсутність шпигування дещо складніше.

На Android для сканування наявності міток AirTag поруч необхідно встановити офіційний додаток Apple Tracker Detect.

Підписуйтесь на наш Telegram

Як працює стеження за допомогою AirTag

AirTag використовують Bluetooth, щоб повідомити про свою присутність усім пристроям Apple поруч. Ці пристрої, у свою чергу, відправляють інформацію про мітку AirTag та свої GPS-координати на сервери Apple.

Власники «яблучних» девайсів можуть на iPhone, iPad, Mac або у веб-браузері подивитися положення мітки AirTag на глобальній мапі за допомогою вбудованого Apple-сервіса FindMy.

Як сканувати наявність AitTag на Android

Оскільки мережа Find My призначена виключно для гаджетів Apple, власники Android не мали до неї доступу. Однак збільшення кількості випадків нелегального відстеження переміщень людей за допомогою міток змусило Apple випустити додаток Tracker Detect.

Він дозволяє знаходити мітки поруч, але у нього все-таки обмежена функціональність, порівняно з опціями, що доступні на iPhone. Наприклад, на Android відсутня автоматична сигналізація про те, що за користувачем шпигують через AirTag.

Щоб упевнитися у відсутності підозрілих AirTag поруч юзери Android щоразу повинні запускати Tracker Detect та вручну запускати сканування. Процес займає близько 10 хвилин, щоб переконатися, що AirTag залишається поблизу.

Натисніть на одну з невідомих AirTag та після закінчення 10 хвилин можна натиснути кнопку “Відтворити звук”, щоб мітка розкрила своє положення звуковим сигналом.

Порада: у приміщеннях сьогодні можуть бути десятки Bluetooth-гаджетів – миші, клавіатури, годинники, пульти тощо. Щоб було легше розпізнати серед них саме AirTag краще запускати пошук у безлюдному місці, наприклад, на вулиці, подалі від можливих девайсі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися