Як на Android запускати програми для Windows

Розробники програми говорять, що найкращих результатів можна досягти на мобільних пристроях на базі процесорів архітектури x86.

Компанія Codeweavers, відома своїм додатком Wine, випустила версію 3.0. Вона дозволяє на Android запускати програми для Windows. Wine 3.0 працює зі смартфонами і планшетами, які побудовані на процесорах ARM і x86.

На гаджетах з ARM вдасться запускати тільки розроблені для неї програми. Це додатки, які працюють на адаптованій до ARM версії Windows RT. Їх можна знайти пошуком на сайті forum.xda-developers.com.

Як зазначає Android Police, програма може добре працювати на одних Android-пристроях (наприклад OnePlus 5T), але постійно вилітати на інших, зокрема на Galaxy Tab S і Google Pixel 2016 року випуску. Також для зручності користування до мобільного девайсу варто під’єднати мишу та клавіатуру.

В Wine підтверджена повноцінна робота 4580 програм для Windows. Ще 3907 програм працюють при додаткових налаштуваннях і зовнішніх бібліотеках DLL. У 3301 програм спостерігаються невеликі проблеми в роботі, які не заважають використанню основних функцій додатків.

Також у новій версії програми розробники впровадили підтримку Direct3D 10 і 11, потокову обробку команд Direct3D, графічний драйвер для Android, а також поліпшили підтримку DirectWrite і Direct2D. Підтримку Direct3D 12 і Vulkan, а також Direct3D через OpenGL ES для Android відклали до наступної версії додатка.

Завантажити Wine 3.0 можна з сайту розробника dl.winehq.org.