Вівторок, 25 Червня, 2024

Як отримати анімовані шпалери у Windows

laptop-with-stationery-wallpaper-on-screen

Ви можете додати життя своєму робочому столу на комп’ютері. Хоча Windows не дозволяє штатними інструментами поставити анімацію у форматі GIF на шпалери, але це можна зробити сторонньою утилітою. Вона дозволить розмістити на робочому столі стільки анімацій, скільки захочеться.

Для початку знадобиться утиліта Rainmeter, а також набір зображень. Встановіть її, а потім у папці користувача за адресою Documents\Rainmeter\Skins створіть нову папку. У ній зробіть INI-файл за допомогою будь-якого текстового редактора. У створеній папці також створіть підпапку @Resources. Зміст цього INI-файлу повинен бути таким:

[Rainmeter]

Update=45

[ImageNumberCalc]

Measure=Calc

Formula=Counter % [*]

[ImageMeter]

Meter=Image

ImageName=#@#[GIF Folder Name]\frame_[ImageNumberCalc].gif

AntiAlias=1

DynamicVariables=1

W=300

H=

PreserveAspectRatio=1

У цьому коді секцію [GIF Folder Name] замініть на адресу вашої папки з картинками GIF. Параметрами W та H вкажіть відповідно ширину та висоту зображення.

Наступним етапом розділіть завантажену GIF-картинку на складові кадри. Це можна зробити, наприклад, за допомогою утиліти EZGIF. Архів з цими кадрами розкрийте в папку з GIF-файлами. Перейменуйте файли так, щоб вони йшли один за одним та мали порядковий номер, наприклад, frame_1.gif, frame_2.gif, frame_3.gif.

Щоб активувати анімацію, відкрийте Rainmeter та виберіть опцію оновити все – Refresh all. З’явиться вікно, в якому вкажіть створений INI-файл. Після цього анімація повинна з’явитися на робочому столі, якщо ви все виконали правильно. Готовий приклад такого оформлення ви можете завантажити за посиланням.

Примітка: анімація, залежно від її розміру та складності, споживає різну кількість процесорної потужності. Якщо у вас слабкий комп’ютер або ви хочете максимально довгої роботи від акумулятора на ноутбуці, переконайтеся, що відтворення анімації вам не заважає.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися