П’ятниця, 21 Червня, 2024

Як перевірити стан батареї MacBook

Комп’ютерні батареї мають обмежений термін служби та з часом тримають заряд все менше. Ви можете замінити батарею MacBook самостійно або заплатити за це Apple. Але варто хочете спочатку перевірити її справність, щоб знати, чи настав правильний час для цього.

У macOS Ventura та новіших версіях ви можете перевірити стан батареї свого MacBook у програмі «Налаштування системи».

Відкрийте налаштування системи на вашому Mac і виберіть «Акумулятор» на лівій панелі. Натисніть кнопку «i» поруч із «Стан акумулятора».

Відкриється нове вікно, у якому ви зможете побачити детальну інформацію про загальний стан вашої батареї, а також про те, скільки від початкової ємності залишилося (у відсотках).

Тут, якщо статус батареї «Нормальний», це означає, що батарея працює нормально, і не потрібно нічого з нею робити.

Однак якщо на ньому написано «Рекомендовано обслуговування», це означає, що батарея не здатна тримати заряд так довго, як могла раніше. У цьому випадку перевірте статус максимальної ємності, щоб побачити, наскільки розрядився ваш акумулятор порівняно з тим, коли він був новим. Вам може знадобитися заміна батареї, якщо ємність нижче 80%.

Як перевірити кількість циклів заряду батареї на Mac

Цикл заряджання — це одне повне заряджання та розрядження батареї будь-яким способом — це може бути 100% для розрядження й назад або від 100% до 80% п’ять разів. Сучасні батареї MacBook розраховані на 1000 циклів, але деякі старіші моделі (до 2010 року) розраховані на 500 або 300 циклів.

Хоча батарея не вийде з ладу, коли вона досягне ліміту, вона почне тримати все менше заряду, коли наближається до цієї межі. Згодом вам доведеться тримати ваш Mac під’єднаним до кабелю живлення, щоб ним користуватися.

Щоб перевірити кількість циклів заряджання акумулятора, утримуйте клавішу Option, клацніть піктограму Apple у верхньому лівому куті екрана, а потім виберіть «Інформація про систему». Якщо ви не утримуєте клавішу Option, натомість ви побачите команду «Про цей Mac».

У категорії «Обладнання» ліворуч виберіть опцію «Живлення». Тепер ви побачите всю статистику свого акумулятора на правій панелі. Знайдіть запис «Кількість циклів» у розділі «Інформація про стан здоров’я», щоб побачити, скільки циклів повного заряджання/перезаряджання було у вашої батареї.

Якщо виникла проблема з вашою батареєю, запис «Стан» (який у нашому прикладі показує «Нормальний») відображатиме щось на зразок «Сервісна батарея»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися