Четвер, 30 Травня, 2024

Технологія Eco2OLED – які переваги надасть екранам смартфонів

Підрозділ Samsung Display оголосив про завершення розробки нової технології екранів OLED. Вона називається Eco2OLED і зменшує їхнє енергоспоживання на 25%. Розробники кажуть, що такий екран уже використовується в одному з нових гнучких смартфонів Samsung, які представили днями.

Хоча Eco2OLED виглядає як звичайна маркетингова нісенітниця, насправді ця розробка є значним технологічним проривом. Це новий тип панелей OLED, які позбулися класичного поляризаційного шару між світлодіодною матрицею та захисним склом.

У традиційних OLED-екранах матриця світлодіодів має мідний колір, що погано підходить для відтворення чорного кольору. Тому на неї наноситься спеціальна поляризаційна плівка, яка блокує потрапляння світла із зовні на світлодіоди та відбиття світла від світлодіодної матриці. Ця плівка пропускає лише світло, яке генерують самі світлодіоди. Завдяки ній вимкнений OLED-екран виглядає максимально чорним та забезпечує контрастне зображення.

Проблема плівки в тому, що вона блокує не лише відблиски, а й частину світла від самих світлодіодів. Це вимагає збільшення яскравості світіння світлодіодів та їхнє споживання енергії.

Позбавлення поляризаційної плівки та перехід на нерефлективні панелі OLED дозволило підняти світло пропускання на 33%. При цьому на однаковому рівні яскравості новий тип екранів споживає на 25% менше енергії.

У Samsung Display кажуть, що екрани за новою технологією Eco2OLED уже використовуються в гнучких смартфонах Galaxy Z Fold3.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися