Як продати старий комп’ютер за максимальні гроші

Хороший апарат може принести приємну суму і це все одно краще, ніж викинути його на смітник або покласти назавжди в шафу

Зменшити затрати на купівлю нового ноутбука чи комп’ютера можна, продавши старий. Хороший апарат може принести приємну суму і це все одно краще, ніж викинути його на смітник або покласти назавжди в шафу.

Першим кроком зробіть резервну копію всіх важливих для вас даних на старому комп’ютері. Залежно від їхнього обсягу це може зайняти хвилини або години. Резервну копію можна робити як на USB-накопичувач, так і у «хмару», наприклад OneDrive, Dropbox, Google Drive.

Вийдіть з усіх акаунтів на старому комп’ютері. Це убезпечить від того, що хтось зможе отримати доступ до персональної інформації.

Очистіть жорсткий диск від усіх власних даних. Кращий варіант – встановити чисту копію Windows на відформатований диск.

Почніть готувати машину до продажу, подивившись спершу на її специфікації. Це можна зробити за допомогою таких додатків, як Everest чи HWiNFO. Встановлений процесор та кількість оперативної пам’яті можна дізнатися, натиснувши «Властивості» на ярлику «Цей комп’ютер». В ноутбуках на їхній задній кришці можна дізнатися модель і подивитися її характеристики в інтернеті.

Зробіть чіткі та добре освітлені фотографії пристрою. Фотографуйте його з усіх боків, обов’язково фотографуйте усі порти та роз’єми. Для комп’ютера можна зняти бокову кришку корпусу та сфотографувати внутрішні компоненти. Добре записати відео з демонстрацією роботи пристрою.

Подивіться у соцмережах та на дошках оголошень вартість схожих за характеристиками та зовнішнім станом пристроїв. Вирахуйте середню ціну та поставте її, якщо у вас є час продавати. Ставте мінімальну ціну, якщо хочеться позбутися речі якомога швидше.