Неділя, 23 Червня, 2024

Як писати слова без орфографічних помилок

Існують слова, які можуть виявитися настільки складними для написання, що будь-які спроби занадто неправильні, щоб автоматичне виправлення запропонувало правильний варіант. Для тих випадків, коли автовиправлення виявляється безсилим, можна скористатися іншим способом введення без орфографічних помилок. Використовуйте голосове диктування, коли правильно написати слово не вдається.

Активація голосового введення у Windows 11

Натисніть клавішу Windows + H, щоб відкрити вікно голосового введення, яке має плавати над програмою, яку ви намагаєтеся використовувати. Натискання кнопки мікрофона означатиме, що ви погоджуєтеся з положеннями та умовами, і ваш комп’ютер автоматично почне прослуховування. Наступного разу, коли ви натиснете клавішу Windows + H, він автоматично почне прослуховування.

Увімкніть диктування на телефоні Android

Спосіб активації диктування на телефоні Android залежить від того, який телефон ви використовуєте.

На телефоні Pixel або іншому телефоні Android, з клавіатурою Gboard, знайдіть значок мікрофона у верхньому правому куті клавіатури. Торкніться його та почніть говорити. Торкніться його ще раз, щоб вимкнути запис або почекайте кілька секунд в тиші, щоб запис зупинився автоматично.

На телефоні Samsung із клавіатурою Samsung за замовчуванням кнопка мікрофона має бути над верхнім рядом клавіш. Торкнувшись її, має з’явитися запит із запитанням, чи хочете ви дозволити голосове введення для запису аудіо.

Якщо замість такого запиту ви отримаєте підказку про те, що потрібно дозволити відображення поверх інших програм – торкніться «Налаштування», щоб відкрити екран інформації про програму для голосового введення Samsung. Прокрутіть униз, доки не побачите опцію «З’явитися зверху». Торкніться її, а потім торкніться «Дозволити». Натисніть кнопку «Назад», щоб повернутися до екрана інформації про програму, а потім прокрутіть до «Дозволи», щоб увімкнути доступ до мікрофона.

Активація диктування на Mac

Щоб увімкнути диктування в macOS Monterey, перейдіть у «Системні параметри» > «Клавіатура» та перейдіть на вкладку «Диктант». Звідти ви можете ввімкнути диктування.

Потім ви зможете вибрати мову, якою ви хочете диктувати, і який ярлик використовувати для її активації. У Ventura перейдіть до «Системних налаштувань» > «Клавіатура» та прокрутіть до розділу «Диктування».

Якщо ви не будете використовувати цю функцію часто, не обов’язково мати для неї комбінацію клавіш — у більшості програм можна отримати доступ до диктування за допомогою кнопки «Редагувати» на панелі меню.

Увімкніть диктування на iPhone

Перейдіть у «Налаштування» > «Загальні» > «Клавіатури» та ввімкніть «Увімкнути диктування». Тепер, коли ви використовуєте клавіатуру, кнопка мікрофона буде доступна в нижньому правому куті екрана (якщо ви використовуєте пристрій із Face ID) або поруч із клавішею пробілу (на пристроях із кнопкою «Додому»). Торкання значка мікрофона починає запис диктування.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися