Вівторок, 23 Квітня, 2024

Китайські смартфони до $150 можуть заборонити на другому найбільшому ринку телефонів у світі

Індія намагається заборонити китайським виробникам смартфонів продавати пристрої, дешевші за 12 000 рупій (150 доларів). Така ініціатива має дати поштовх локальним виробникам смартфонів.

Індія є другим за величиною ринку мобільного зв’язку в світі. Китайські бренди, такі як Xiaomi, Realme та інші, підривають місцевих виробників.

Домашні індійські виробники телефонів, такі як Lava та MicroMax, становили трохи менше половини продажів смартфонів в Індії, перш ніж китайські вендори підірвали ринок дешевими та багатофункціональними пристроями.

Заборона продажу на індійському ринку мобільників початкового рівня завдасть шкоди Xiaomi та іншим китайським виробникам, які в останні роки все більше покладаються на Індію для стимулювання свого зростання. Адже їхній внутрішній китайський ринок переживає серію локдаунів через COVID-19, що зменшує попит.

Смартфони до 150 доларів склали третину продажів в Індії за квартал до червня 2022 року. Причому до 80% цих поставок припадає на китайські компанії, згідно з даними ринкового трекера Counterpoint.

Поставки смартфонів Xiaomi можуть впасти на 11-14% на рік, або на 20-25 мільйонів одиниць, вважають аналітики Bloomberg. Причому продажі впадуть на 4-5%, якщо Індія введе заборону на роздрібну торгівлю китайськими мобільними телефонами дешевше 150 доларів. За даними IDC, на ці апарати припадає 25% сегмента в Індії, яка є найважливішим закордонним ринком Xiaomi, причому 66% її смартфонів коштують менше 150 доларів.

Нью-Делі вже піддавав китайські компанії, такі як Xiaomi, Oppo та Vivo, ретельному контролю їхніх фінансів, що призвело до податкових вимог і звинувачень у відмиванні грошей. Раніше уряд використовував неофіційні засоби для заборони телекомунікаційного обладнання Huawei і ZTE.

Індія посилила тиск на китайські фірми влітку 2020 року після того, як більше десятка індійських солдатів загинули в результаті зіткнення між Індією та Китаєм на спірному кордоні Гімалаїв. З тих пір країна заборонила понад 300 додатків, включаючи WeChat від Tencent Holdings Ltd. і TikTok від ByteDance Ltd., оскільки відносини між двома країнами погіршуються.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися