Китайські смартфони до $150 можуть заборонити на другому найбільшому ринку телефонів у світі

Індія є другим за величиною ринку мобільного зв’язку в світі. Китайські бренди, такі як Xiaomi, Realme та інші, підривають місцевих виробників.

Індія намагається заборонити китайським виробникам смартфонів продавати пристрої, дешевші за 12 000 рупій (150 доларів). Така ініціатива має дати поштовх локальним виробникам смартфонів.

Індія є другим за величиною ринку мобільного зв’язку в світі. Китайські бренди, такі як Xiaomi, Realme та інші, підривають місцевих виробників.

Домашні індійські виробники телефонів, такі як Lava та MicroMax, становили трохи менше половини продажів смартфонів в Індії, перш ніж китайські вендори підірвали ринок дешевими та багатофункціональними пристроями.

Заборона продажу на індійському ринку мобільників початкового рівня завдасть шкоди Xiaomi та іншим китайським виробникам, які в останні роки все більше покладаються на Індію для стимулювання свого зростання. Адже їхній внутрішній китайський ринок переживає серію локдаунів через COVID-19, що зменшує попит.

Смартфони до 150 доларів склали третину продажів в Індії за квартал до червня 2022 року. Причому до 80% цих поставок припадає на китайські компанії, згідно з даними ринкового трекера Counterpoint.

Поставки смартфонів Xiaomi можуть впасти на 11-14% на рік, або на 20-25 мільйонів одиниць, вважають аналітики Bloomberg. Причому продажі впадуть на 4-5%, якщо Індія введе заборону на роздрібну торгівлю китайськими мобільними телефонами дешевше 150 доларів. За даними IDC, на ці апарати припадає 25% сегмента в Індії, яка є найважливішим закордонним ринком Xiaomi, причому 66% її смартфонів коштують менше 150 доларів.

Нью-Делі вже піддавав китайські компанії, такі як Xiaomi, Oppo та Vivo, ретельному контролю їхніх фінансів, що призвело до податкових вимог і звинувачень у відмиванні грошей. Раніше уряд використовував неофіційні засоби для заборони телекомунікаційного обладнання Huawei і ZTE.

Індія посилила тиск на китайські фірми влітку 2020 року після того, як більше десятка індійських солдатів загинули в результаті зіткнення між Індією та Китаєм на спірному кордоні Гімалаїв. З тих пір країна заборонила понад 300 додатків, включаючи WeChat від Tencent Holdings Ltd. і TikTok від ByteDance Ltd., оскільки відносини між двома країнами погіршуються.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я