Четвер, 13 Червня, 2024

Як спростити використання iPhone старшому поколінню

У сучасних гаджетів інтерфейс такий інтуїтивно «зрозумілий», що розібратися в ньому, уперше взявши гаджет до рук, не вдасться. Людям похилого віку доводиться ще складніше через природне зменшення можливостей організму. Перш ніж віддати їм смартфон, його варто адаптувати для них. Ось що варто зробити для цього на iPhone.

Збільшити розмір шрифту

Із віком часто погіршується зір, і літній людині буде комфортніше використовувати смартфон з більшими буквами та написами в меню. Для цього зайдіть у налаштування iPhone та перейдіть у розділ «Доступність». Відкрийте пункт «Дисплей та розмір тексту» і виберіть опцію збільшеного тексту. Слайдером у нижній частині встановіть бажаний розмір.

Якщо максимально великий шрифт виявляється недостатнім, його можна збільшити додатково, натиснувши опцію збільшених шрифтів доступності.

Показати, як користуватися Siri

Замість того, щоб розбиратися, де захована потрібна кнопка, може бути простіше використати голосовий асистент. З ним можна розмовляти майже як з людиною та отримувати відповіді на питання. Вбудований в iPhone асистент Siri здатний здійснювати дзвінки, називати погоду, повідомляти поточний час, читати сайти тощо.

Щоб Siri була завжди готова відповісти на запитання, зайдіть у налаштування iPhone та перейдіть у розділ «Siri та пошук». Активуйте опцію «Слухати «Ей, Siri».

Перше використання Siri літньою людиною краще провести під керівництвом більш досвідченого користувача.

Опція озвучування контенту

В iPhone є можливість голосом коментувати те, що відображене на екрані. Це може стати в пригоді тим, хто не може читати контент вебсайтів з екрана смартфона.

Для активації цієї функції в налаштуваннях iPhone зайдіть у розділ «Доступність» і перейдіть до пункту озвучування контенту. Активуйте опцію вимови екрана. Слайдером у нижній частині налаштуйте швидкість вимови.

iPhone буде читати все, що відображене на екрані, після того, як користувач виконає свайп по екрану двома пальцями згори донизу.

Екстрена кнопка

В iPhone є опція екстреного виклику допомоги. Для цього необхідно п’ять разів швидко натиснути кнопку живлення. Також можна утримувати кнопку живлення і натиснути одну із кнопок гучності. Після цього смартфон сповістить вказаних екстрених контактів.

У налаштуваннях iPhone знайдіть розділ «Екстрений SOS». У ньому тапніть на опцію автоматичного дзвінка, після чого натисніть на кнопку встановлення екстрених контактів, де вкажіть відповідні номери.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися