Понеділок, 11 Грудня, 2023

Через вакцину від COVID-19 комп’ютери і ноутбуки можуть подорожчати

Виробникам комп’ютерів та ноутбуків доведеться змагатися з вакциною від COVID-19. Це може призвести до того, що вже в січні ціна на ці гаджети зросте. Виробники вакцини та комп’ютерів будуть змагатися за місце у вантажному відділенні літаків, попередили у Dell та HP.

Близько 30% топових комп’ютерів і ноутбуків доставляють літаками. При цьому COVID-19 порушив звичні ланцюги доставок, а також призвів до зростання попиту на комп’ютерну техніку через перехід на віддалений формат роботи.

Вартість авіадоставки протягом 2020 року зростала, оскільки польоти продовжувала значно менша кількість літаків. Поява вакцини від COVID-19, яку також доставлятимуть літаками, означає, що місця для вантажів залишиться ще менше, і конкуренція посилиться.

Головний операційний директор Dell Джефф Кларк попередив аналітиків та інвесторів про зростання вартості продажів компонентів.

«Імовірно, будуть складнощі у мережі доставки до кінця року, оскільки літаки заповнюватимуться вакциною, і буде конкуренція за обмежений простір», – розповів він.

Головний фінансовий директор HP Мері Маєрс має схожий прогноз. «Ми очікуємо, що буде вищою вартість логістики. Одноразове зростання, пов’язане з поставками стосовно COVID, може піти на спад у першому кварталі», – сказала вона.

Директор аналітичної компанії Canalys Стів Браз’єр каже, що в минулому близько п’ятої частини ноутбуків в Європі доставлялися літаками. Це зазвичай топові моделі з найбільшою прибутковістю. Доступні в магазинах пристрої зазвичай доставляють кораблями, і їх потрібно замовляти за кілька тижнів.

«Але це ненормальний час через COVID та глобальний дефіцит компонентів, потрібних для виробництва комп’ютерів. Зараз близько 30% ноутбуків доставляються літаками, оскільки вендори роблять усе від них залежне, щоб задовольнити високий попит. Вартість повітряної доставки увесь рік зростала через меншу кількість літаків. Розповсюдження вакцини означатиме збільшення конкуренції за цей канал доставки», – каже він.

Експерт каже, що в минулому лише недальновидні люди купували комп’ютери на новорічні свята, оскільки в січні гаджети значно дешевшали. Однак цього року через зростання цін у період зимових свят він рекомендує купувати ноутбук зараз, якщо вдасться його знайти.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися