Вівторок, 16 Квітня, 2024

Як створити резервну копію драйверів Windows та інтегрувати їх у дистрибутив Windows ISO

Драйвери є ключовим програмним компонентом, без якого неможлива нормальна робота комп’ютера. Важливо завжди мати їхню резервну копію, оскільки їхня сторінка на сайті виробника може зникнути, а деякі вендори просто не надають окремі інсталяційні пакети драйверів. Зробивши резервну копію драйверів, їх також можна вбудуватит у дистрибутив Windows, щоб ОС встановлювалася одразу з потрібними драйверами.

Незалежно від того, як ви експортували встановлені драйвери для свого комп’ютера, у вас має вийти купа файлів *.INF, *.SYS, *.CAT разом із великою кількістю DLL і виконуваних файлів. Не чекайте інсталятора з графічним інтерфейсом користувача.

Коли потрібно створити резервну копію драйверів ПК

Операційна система регулярно завантажує пакети драйверів через Windows Update. Популярні периферійні пристрої на комп’ютері отримують драйвери, щойно комп’ютер під’єднується до інтернету.

Але у деяких випадках Window не може знайти драйвери навіть для поулрних девайсів. Наприклад, тому, що виробник більше не пропонує драйвер пристрою через Windows Update.

Як створити резервну копію драйверів комп’ютера

Резервне копіювання драйверів за допомогою PowerShell:

 • Запустіть PowerShell з правами адміністратора.
  • Знайдіть його в рядку пошуку в меню «Пуск», потім клацнувши правою кнопкою миші Windows PowerShell і виберіть «Запуск від імені адміністратора» .
  • Або відкрийте вікно запуску ( клавіша Windows + R ), напишіть powershell і натисніть Control + Shift + Enter , щоб відкрити його як адміністратор.
 • Введіть наступну команду та натисніть Enter: Export-WindowsDriver -Online -Destination “шлях”
 • Замініть слово «шлях» в наведеній вище команді фактичним повним шляхом до папки, куди потрібно експортувати драйвери сторонніх пристроїв. Якщо ця папка наразі не існує, вона буде створена автоматично. Наприклад: Export-WindowsDriver -Online -Destination “D:\driver_backup”

Якщо все йде правильно, драйвери пристроїв експортуються у вказану папку.

Резервне копіювання драйверів за допомогою Microsoft PnP Utility

Утиліта Microsoft PnP, також відома як pnputil.exe, — це інструмент командного рядка, який входить до складу кожної версії Windows, починаючи з Windows Vista.

 • Натисніть комбінацію клавіш Windows + X на клавіатурі та виберіть Термінал (адміністратор), щоб запустити вікно оболонки з підвищеними правами. Ви також можете використовувати PowerShell або командний рядок із підвищеними привілеями, якщо хочете.
 • Виконайте таку команду: pnputil /export-driver * “full path of the backup folder”
 • Замініть «повний шлях до папки резервного копіювання» в команді вище фактичним повним шляхом до вже існуючої папки. Якщо ця папка не існує, її потрібно створити перед виконанням команди. приклад: pnputil /export-driver * “D:\driver_backup”

Після успішного запуску ви повинні побачити статистику, що відповідає встановленим і експортованим пакетам драйверів. Потім ви можете закрити екземпляр терміналу.

Резервне копіювання драйверів за допомогою DISM

Утиліта Deployment Image Servicing and Management (DISM) також може допомогти вам зберегти драйвери.

 • Відкрийте оболонку командного рядка з підвищеними правами, натиснувши комбінацію клавіш Windows + X на клавіатурі та вибравши Термінал (адміністратор) . Як завжди, ви також можете використовувати PowerShell або командний рядок із підвищеними привілеями.
 • Введіть команду нижче: dism /online /export-driver /destination:”folder”
 • Замініть слово folder в команді вище фактичним повним шляхом до вже існуючої папки. Якщо ця папка не існує, її потрібно створити перед виконанням команди. приклад: dism /online /export-driver /destination:”D:\driver_backup”

Коли ви побачите повідомлення про завершення, закрийте вікно терміналу.

Як інтегрувати драйвери у зліпок Windows ISO

Перш ніж почати, вам потрібно отримати копію Windows у форматі ISO.

 • Скопіюйте вміст Windows ISO до папки з відносно коротким шляхом, наприклад D:\Win11ISO.
 • Створіть папку (наприклад, D:\mounted_wim), куди ви збираєтеся змонтувати файл install.wim за допомогою DISM.
 • Використовуйте наступну команду, щоб підключити потрібний індекс файлу install.wim до папки, яку ви створили на попередньому кроці. Наприклад: dism /mount-wim /wimfile:”D:\Win11ISO\sources\install.wim” /index:6 /mountdir:”D:\mounted_wim”
 • Після монтування індексу ви можете додати до нього драйвери за допомогою команди: dism /image:<folder> /add-driver /driver:”D:\driver_backup” /Recurse
  • Параметр «/Recurse» допоможе, рекурсивно скануючи вказану папку на наявність усіх *.INF-файлів з описом драйвера. DISM додасть усі залежні файли до автономного сховища драйверів вашого образу Windows.
 • Якщо у вас є непідписаний драйвер, ви можете використовувати параметр “/ForceUnsigned”, щоб інтегрувати його. Однак ви повинні вимкнути примусовий цифровий підпис або підписати драйвер пристрою самопідписаним сертифікатом, перш ніж ви зможете використовувати його на звичайному ПК.
 • Після об’єднання файлів драйверів зафіксуйте зміни та відключіть файл WIM: dism /unmount-wim /mountdir:”D:\mounted_wim” /commit

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися