Як створити сімейне дерево в Microsoft Excel

Якщо у вас є Excel, створити сімейне дерево буде досить легко. Це можна зробити за допомогою шаблонів Microsoft чи сторонніх шаблонів для більших або детальніших сімейних дерев.

Створення генеалогічного дерева – веселе та цікаве заняття, яким можна зайнятися самостійно або з родиною. Це може бути навіть домашнє завдання вашої дитини, яке вам доведеться виконувати. Якщо у вас є Excel, створити сімейне дерево буде досить легко. Це можна зробити за допомогою шаблонів Microsoft чи сторонніх шаблонів для більших або детальніших сімейних дерев.

Шаблон генеалогічного дерева Microsoft Excel

Microsoft наразі пропонує два різних шаблони генеалогічного дерева для Excel (https://templates.office.com/en-us/charts). Один – це базове генеалогічне дерево трьох поколінь, а інший дозволяє додавати фотографії членів родини.

Генератор сімейного дерева

Перший шаблон (https://templates.office.com/EN-US/family-tree-generator-TM89758537) містить таблиці для кожного покоління та місця для подружжя. Коли ви введете всіх на аркуші «Члени родини», натисніть «Створити сімейне дерево» та перейдіть на вкладку «Сімейне дерево», щоб побачити готовий результат.

Сімейне дерево з фотографіями

Цей шаблон сімейного дерева (https://templates.office.com/EN-US/photo-family-tree-TM88904269) трьох поколінь дозволяє додавати власні фотографії. Введіть імена та роки народження кожного члена сім’ї та використовуйте кнопки «Видалити предків» і «Додати предків», щоб визначити кількість людей у вашій родині.

Щоб додати фотографію, клацніть покажчик місця заповнення правою кнопкою миші, виберіть «Змінити зображення» та знайдіть потрібне.

Можливо, вам потрібне більше генеалогічне дерево, яке дозволить вам повернутися далі, ніж на три покоління. Або, можливо, вам потрібен шаблон, який містить більше деталей.

Шаблон сімейного дерева для 6 поколінь

Цей шаблон від Vertex42 (https://redirect.viglink.com/?key=204a528a336ede4177fff0d84a044482&u=https%3A%2F%2Fwww.vertex42.com%2FExcelTemplates%2Ffamily-tree-template.html&cuid=xid:fr1665326864aaa) дозволяє включати кілька поколінь і фотографії членів вашої родини.

Виберіть аркуш, який ви хочете використовувати протягом шести або семи поколінь, а потім додайте кожного члена вашої родини.

Під іменем кожного члена сім’ї можна додати будь-які відомості, як-от рік народження та місцезнаходження. Щоб вставити фотографію, клацніть правою кнопкою миші заповнювач зображення, виберіть «Змінити зображення» та знайдіть те, яке ви хочете використати.

Шаблон сімейного дерева з фотографіями

Цей шаблон від Vertex42 (https://redirect.viglink.com/?key=204a528a336ede4177fff0d84a044482&u=https%3A%2F%2Fwww.vertex42.com%2FExcelTemplates%2Ffamily-tree-template.html&cuid=xid:fr1665326864aab) має більш простий вигляд, але фотографії більші для чудового огляду вашої родини.

Почніть із додавання ваших фотографій і деталей внизу, а потім пройдіться вгору через три покоління гілок.

Знову ж таки, просто клацніть правою кнопкою миші заповнювачі зображень і виберіть «Змінити зображення», щоб додати свої фотографії.

Шаблон сімейного дерева не лише з гілками

Щоб створити генеалогічне дерево, яке виходить за межі гілок, перегляньте цей шаблон сімейного дерева для Excel (https://www.free-power-point-templates.com/articles/family-tree-template-for-excel/). Ви побачите аркуш для кожного набору предків, включаючи батьків, бабусь і дідусів по батьківській лінії, бабусь і дідусів по материнській лінії тощо.

Ви можете включити фотографії, дати народження та смерті, місця, дітей з інформацією про них та примітки.

Натисніть кнопку «Назад до дерева» у верхній частині аркуша або перейдіть на вкладку «Сімейне дерево», щоб побачити готове дерево. Генеалогічне дерево також має кнопки Деталі, які відкривають відповідний аркуш для кожної особи.

Якщо вам потрібне генеалогічне дерево, яке дасть вам більше місця для додаткових відомостей про членів вашої родини, це шаблон для вас.

Створення сімейного дерева з нуля в Excel

Якщо ви хочете створити власне генеалогічне дерево, яке можна налаштувати відповідно до певної кількості поколінь, ви можете створити його з нуля.

Excel пропонує функції та інструменти, які роблять процес приємним і творчим.

Відкрийте порожню книгу в Excel і перейдіть на вкладку «Вставлення». Виберіть стрілку спадного меню «Ілюстрації» та виберіть «SmartArt».

Коли відкриється графічне вікно SmartArt, виберіть «Ієрархія» зліва. Потім ви побачите колекцію організаційних діаграм, які можна використовувати для свого сімейного дерева.

Ви побачите горизонтальні діаграми, діаграми з прямокутниками чи колами та діаграми з зображеннями. Щоб показати приклад, ми використаємо організаційну діаграму Picture.

Виберіть потрібний, натисніть «ОК», і графіка SmartArt з’явиться на аркуші. Звідти ви можете використовувати вкладку «Дизайн SmartArt», щоб прикрасити дерево, додати більше форм для членів вашої родини та змінити кольори.

Щоб почати, виберіть текстове поле, наприклад те, що вгорі, для вашої фотографії та деталей. Натисніть усередині текстового поля та введіть інформацію.

Або клацніть стрілку в лівій частині діаграми, щоб відкрити поле для введення тексту та введіть у нього деталі.

Щоб додати фігуру для іншого члена родини, виберіть поточне текстове поле та відкрийте спадне меню «Додати форму» на стрічці.

Потім ви можете додати форму після, перед, вище або нижче. Ви також можете використовувати опцію «Додати помічника» для кількох шлюбів.

Якщо ви виберете організаційну схему зображення, ви зможете вибрати покажчик місця заповнення зображення в текстовому полі або в полі введення тексту ліворуч і знайти свою фотографію.

Ви також можете зробити сімейне дерево більш привабливим, видаливши лінії сітки або додавши фонове зображення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я