Субота, 2 Грудня, 2023

Як задіяти універсальний буфер обміну в iOS 10 і MacOS Sierra

Компанія Apple у своїх операційних системах MacOS Sierra та iOS 10 додала нову функцію Continuity (або «безперервність») під назвою «Універсальний буфер обміну». Цей інструмент, який використовує «хмарний файловий cервіс iCloud, дозволяє копіювати текст, відео або фотографії на вашому iPhone і вставити його на Mac, або навпаки.

continuity-universal-clipboard_01

Універсальний буфер обміну не є розширеною функцією. Можна скопіювати і вставити один фрагмент, а під час копіювання наступного фрагменту вміст буфера буде просто перезаписано. Крім того, вміст буфера автоматично стирається через дві хвилини.

Для роботи Continuity необхідно, щоб всі пристрої були підключені до одного облікового запису iCloud, знаходилися поруч і на них був увімкнений Bluetooth і Wi-Fi. «Копіпастити» можна і за допомогою мобільного з’єднання, але в цьому випадку можуть виникнути труднощі з копіюванням відео і зображень.

continuity-universal-clipboard_02

Наприклад, щоб скопіювати короткий фрагмент тексту в Safari на iPhone і вставити на Mac, виберіть фрагмент тексту на iPhone, і скопіюйте його, як завжди. Перейдіть до відповідної програми, наприклад, Pages, на Mac і натисніть «Вставити» або натисніть відповідне поєднання клавіш. У випадку з текстом такі операції працюватимуть з усіма додатками, але найбільш надійно вони працюють у «рідних» додатках. У випадку з фото скопіювати їх вдасться тільки в ті додатки, які призначені для роботи із зображеннями, наприклад, «Перегляд» або Keynote.

Та ж операція з копіювання може бути здійснена і в зворотному порядку, тобто від Mac до iPhone. Але зображення не потраплять безпосередньо в додаток «Фото». Замість цього їх треба копіювати спочатку в «Нотатки» або Keynote. При копіюванні зображень може бути невелика затримка, бо файл має спершу синхронізуватися з iCloud, а вже тільки потім переноситься на iPhone або iPad.

Зауваження: якщо все зроблено правильно, але копіювання не працює, спробуйте трохи віддалити пристрої один від одного.

Універсальний буфер працює на таких пристроях:

iPhone 5 або новіше;
iPad Pro;
iPad (4 покоління);
iPad Air або новіше;
iPad mini 2 або новіше;
iPod touch (6 покоління або новіше);
MacBook (початок 2015 року або новіше);
MacBook Pro (2012 року або новіше);
MacBook Air (2012 року або новіше);
Mac mini (2012 року або новіше);
iMac (2012 року або новіше);
Mac Pro (кінець 2013 року).

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися