Субота, 15 Червня, 2024

Як захистити USB-диск паролем

Підвищити приватність даних на зовнішньому USB-накопичувачі можна, захистивши їх паролем. У продажу є накопичувачі із вбудованою системою доступу за паролем. Однак схоже можна отримати для будь-якого накопичувача.

На комп’ютерах з Windows можна скористатися програмою BitLocker, яка є частиною редакцій цієї ОС «Професійна» та «Корпоративна». Для інших редакцій можна скористатися платною утилітою Hasleo BitLocker Anywhere, яка активує BotLocker на будь-якій версії Windows.

Відкрийте панель управління та знайдіть ярлик «Шифрування диску BitLocker». Підключіть до комп’ютера USB-накопичувач, який потрібно захистити паролем та запустіть додаток.

Увімкніть шифрування, поставивши перемикач навпроти відповідного диску зі списку. Дочекайтеся закінчення процесу обробки та поставте позначку «Використовувати пароль для зняття блокування диска», після чого двічі введіть кодову комбінацію і клікніть «Далі».

Виберіть один із запропонованих варіантів архівації ключа відновлення і натисніть «Далі». Вкажіть бажане місце зберігання ключа і клікніть «Зберегти».

Виберіть «Шифрувати тільки зайняте місце», якщо диск порожній, або «Шифрувати весь диск» якщо на ньому вже є файли.

Активуйте «Режим сумісності» і натисніть «Почати шифрування».

При підключенні зашифрованого BitLocker накопичувача буде з’являтися повідомлення про те, що диск зашифрований. Клацніть по ньому для розблокування, введіть у запропонованому вікні пароль та отримайте доступ до файлів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися