Субота, 13 Липня, 2024

Як заощадити заряд батареї на iPhone

Яким би у вас не був iPhone, усі його можливості суцільно залежать від наявності заряду в батареї. Це добре, якщо ви можете заряджати телефон щовечора, але що, якщо такої можливості немає? Існує багато ситуацій, коли вам може знадобитися, щоб акумулятор вашого iPhone забезпечив трохи довшу роботу без зарядки, ніж зазвичай. Для збільшення автономності свого телефону варто виконати кілька простих дій.

Подивіться, які програми витрачають заряд акумулятора

Як швидко чи повільно ваш iPhone розряджається, залежить від того, що ви з ним робите. Програми, які висувають підвищені вимоги до системних ресурсів (як-от ігри) або використовують GPS (як-от програми для навігації), швидше розряджатимуть батарею, тому чим рідше ви використовуєте ці програми, тим кращий час роботи від акумулятора отримаєте.

Ви можете побачити, які програми найбільше витрачають заряд акумулятора:

 • Перейдіть до Налаштування > Акумулятор .
 • Прокрутіть униз, щоб побачити, які програми витрачають найбільше заряду акумулятора. Ви можете побачити відсотки за останні 24 години або останні вісім днів.

Зменшіть яскравість дисплея

Яскравість дисплея також може мати велике значення для подовження терміну служби акумулятора.

 • Щоб зменшити яскравість, проведіть пальцем униз до Центру керування та скористайтеся регулятором яскравості або перейдіть до Налаштування > Дисплей і яскравість і скористайтеся там повзунком.
 • Регулятор True Tone у меню «Налаштування» > «Дисплей і яскравість» автоматично регулює налаштування яскравості. Це може бути хорошою річчю, тому що вона регулюватиме вашу яскравість відповідно до умов освітлення; однак, якщо ви відчуваєте, що він може не пристосовуватися до того, що ви хочете, або вважаєте, що він зберігає все надто яскравим, ви можете вимкнути його.
 • Увімкнення екрана, коли ви не користуєтеся телефоном, також споживає енергію. У «Параметрах» > «Дисплей і яскравість» торкніться «Автоблокування» та зменште значення до 30 секунд або найменшого зручного для вас часу. Якщо екран блокується з меншою затримкою, він витратить більше часу на відображення темнішого екрана блокування, який менше витрачає заряд батареї.
 • У «Параметрах» > «Дисплей і яскравість» торкніться «Темний» , щоб перейти в темний режим, який споживає менше енергії.

Стільникові сигнали та Bluetooth

Іншим фактором, який може вплинути на рівень заряду акумулятора, є якість сигналу стільникового зв’язку. Коли ваш iPhone підключений до нестабільного зв’язку, йому доводиться більше працювати, щоб залишатися на зв’язку, тому, якщо ви знаєте, що деякий час перебуватимете в зоні зі слабким покриттям стільникового зв’язку, ви можете перевести телефон у режим польоту до вам дійсно потрібно вийти в інтернет.

Найпростіший спосіб зробити це — відкрити Центр керування , провівши вниз від верхнього правого кута екрана, а потім торкнувшись кнопки режиму польоту.

Bluetooth також може розряджати акумулятор. Якщо ви користуєтеся смарт-годинником, підключеним до телефону через Bluetooth, і заряд телефону стає низьким, можливо, варто від’єднати пристрої. Крім того, якщо ви збираєтеся постійно використовувати свій телефон протягом тривалого часу без підзарядки, ви можете розглянути пару дротових (а не бездротових) навушників. До речі, гра на максимальній гучності може зашкодити як вашому акумулятору, так і вашим вухам.

Обмежте, що програми можуть робити у фоновому режимі

Програми хочуть мати можливість працювати у фоновому режимі, коли ви ними фактично не користуєтеся, щоб наприклад, перевіряти вхідні електронні листи. Однак це може вплинути на інтенсивність споживання заряду акумулятора.

Ви можете перевірити, які програми працюють у фоновому режимі, і обмежити, які з них мають таку можливість.

 • Відкрийте «Налаштування» та виберіть «Загальні» > «Оновлення програми у фоновому режимі» .
 • Торкніться «Оновлення додатка у фоновому режимі» , щоб отримати можливість вимкнути його для всіх своїх програм, дозволити лише для Wi-Fi (що варто розглянути, якщо у вас немає безлімітного тарифного плану) або дозволити для Wi-Fi. Fi & Cellular Data (іншими словами, весь час).
 • Ви також можете переглянути список програм і вимкнути фонове оновлення для кожної програми окремо.
 • Крім того, відкрийте Налаштування, прокрутіть униз до списку програм, які ви встановили, торкніться будь-якої з них і вимкніть фонове оновлення програми .
 • На тих самих окремих сторінках для кожної програми ви можете натиснути «Розташування» > «Ніколи», щоб програма не активувала GPS-датчик iPhone (ще одна розрядка батареї). Інші параметри розташування залежать від програми, але ви можете вибрати, щоб програма запитувала дозвіл щоразу, коли вона хоче використовувати GPS, або використовувати його лише під час використання програми.

Обмежити сповіщення

Інший варіант – обмежити сповіщення, які програма може надсилати. Вони підсвічують ваш дисплей, і якщо їх надходить багато з певної програми, це може мати значення. Сповіщеннями для програми можна керувати з тих самих окремих списків у налаштуваннях, де ви керуєте фоновим оновленням і доступом до місцезнаходження, або ви можете перейти до Налаштування > Сповіщення .

Перестаньте слухати Siri

Ви також можете трохи подовжити роботу від батареї, вимкнувши функцію активного прослуховування Siri — якщо ваш iPhone завжди чекає, щоб ви сказали «Привіт, Siri», то це споживає більше заряду батареї. Щоб вимкнути це, відкрийте «Налаштування» та виберіть «Siri & Search» , а потім вимкніть «Слухати «Hey Siri» .

Коли заряду менше 20%

Якщо рівень заряду батареї падає за 20 відсотків, а джерела живлення немає поблизу, ви можете ввімкнути режим низького енергоспоживання.

Режим низького енергоспоживання зменшує яскравість дисплея, мінімізує системну анімацію, знижує продуктивність пристрою і обмежує велику кількість активності, яка відбувається у фоновому режимі на телефоні.

Вам автоматично буде запропоновано ввімкнути цей режим економії, коли рівень заряду батареї сягне 20 або 10 відсотків. Але ви можете ввімкнути його коли завгодно, і це відчутно подовжить автономність iPhone. Щоб запустити режим економії вручну, відкрийте «Акумулятор» у «Налаштуваннях» і ввімкніть «Режим низького енергоспоживання».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися