Понеділок, 15 Квітня, 2024

Як змінити свій DNS на захищений сервіс від Cloudflare

Нещодавно компанія Cloudflare, яка захищає веб-сайти від кібератак, запустила свою власну DNS-службу за адресою 1.1.1.1. Сервіс обіцяє підвищену приватність та потенційне прискорення завантаження сайтів. Ось як змінити свою поточну (система же?) DNS на рішення від Cloudflare.

Domain Name System (DNS) – це система серверів, яка конвертує словесну (буквену?) адресу веб-сайту в зрозумілу комп’ютерам IP-адресу. DNS надають багато компаній, включаючи Google та OpenDNS. Цю службу також мають багато інтернет-провайдерів. Cloudflare надає DNS за IP-адресами 1.1.1.1 та 1.0.0.1.

Якщо для доступу в інтернет ви використовуєте роутер, тоді відкрийте веб-браузер та в адресному рядку введіть його IP-адресу. Її можна подивитися в документації на роутер, на його корпусі чи на сайті виробника. Найчастіше це адреси 192.168.1.1 чи 192.168.0.1. Також у документації подивіться стандартні логін та пароль входу в роутер, якщо ви не встановлювали свої. Далі знайдіть в адміністративній панелі опцію налаштування DNS. Відшукати її також допоможе інструкція до роутера.

Якщо ваш ПК безпосередньо під’єднаний до інтернету, налаштування DNS можна змінити у Windows. Для цього відкрийте «Панель управління» та перейдіть в розділ «Мережі та інтернет». Клацніть «Змінити налаштування адаптера» та виберіть мережу, до якої зараз підключений комп’ютер. Натисніть на ній правою кнопкою та оберіть «Властивості». Далі оберіть протокол TCP/IPv4 і знову клацніть «Властивості». В розділі «Використовувати наступні адреси серверів DNS» змініть поточне значення на адреси серверів Cloudflare: 1.1.1.1 та 1.0.0.1.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися